Rezultate te kerkimit per termin: +Prerja

Meta: total 1000 / total_found 1400 / time 0.000 / keyword[0] prerja / docs[0] 1400 / hits[0] 1631 /
10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike
  • 2019-03-27

10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike

Në vitin 2017, në Itali u kryen mbi 300,000 operacione kirurgjikale kozmetike dhe mbi 650,000 trajtime jokirurgjikale. Sipas të dhënave të mbledhura nga Shoqata Ndërkombëtare e Kirurgjisë Plastike Estetike, në majë të operacioneve të kryera është shtim i gjirit (shtim i gjoksit), e nd

Ja kush është gjenerali që do bëjë Vettingu-n në polici, prerja e kokave nis me Ardi Veliun (Foto)
  • 2019-02-26

Ja kush është gjenerali që do bëjë Vettingu-n në polici, prerja e kokave nis me Ardi Veliun (Foto)

Zgjidhet kryetari komisionit të jashtëm të vlerësimit dhe sekretariatit teknik që do të bëjnë Vettingun në Policinë e Shtetit. Burime për Report Tv bëjnë me dije se është përzgjedhur anëtari Viktor Berdo në krye të komisionit. Berdo do të drejtoj komisionin e Vetting në Policin

Pylli Orbital/ Veliaj: Do të mbjellim 50 mijë pemë në Liqenin e Vaqarrit
  • 2019-02-24

Pylli Orbital/ Veliaj: Do të mbjellim 50 mijë pemë në Liqenin e Vaqarrit

Rreth 10 mijë fidanë pishe iu shtuan këtë fundjavë Parkut të Liqenit të Vaqarrit. Dhjetëra vullnetarë dhe punonjës të institucioneve të varësisë së Bashkisë së Tiranës iu bashkuan aksionit për mbjelljen e fidanëve të rinj. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj theksoi se t

Druri më i pisët se wc, por larja nuk mjafton: 5 këshilla për higjienën
  • 2019-02-13

Druri më i pisët se wc, por larja nuk mjafton: 5 këshilla për higjienën

Larja me ujë nuk është e mjaftueshme për të eliminuar mikrobet potencialisht vdekjeprurëse Duke analizuar rezultatet e një sondazhi të porositur nga rrjeti britani Sainsbury, del se 40% e të anketuarve përdorin të njëjtin mjet prerës për mish dhe perime dhe se një në dhjetë nuk e p

Bandë kriminale në Itali, dalin fotot e shqiptarëve të arrestuar
  • 2018-11-22

Bandë kriminale në Itali, dalin fotot e shqiptarëve të arrestuar

Policia italiane ka njoftuar një ditë më parë mbylljen e një operacion anti-drogë që çoi në goditjen e një organizate trafiku droge. Sipas raportimeve të mediave italiane, hetimet që çuan në operacionin e koduar Sciamano, kanë nisur në tetor të vitit 2017 dhe kanë çuar në ekzekut

Masakrohet pylli në Durrës, policia shoqëron makinat me dru
  • 2018-10-10

Masakrohet pylli në Durrës, policia shoqëron makinat me dru

Fiks Fare i rikthehet masakrës në pyjet shqiptare, ku në fshatin Shkafane në Ishëm të Durrësit, vetëm pak kilometra larg nga Tirana dhe Durrësi, kurora e vetme që ka ngelur e gjelbër po pritet përditë. Banorë të zonës u ankuan se po priten pemë të mëdha me lis, shkozë dhe pishë.

Bishti i flokëve dhe sfida e barbarisë
  • 2018-10-05

Bishti i flokëve dhe sfida e barbarisë

Një kokë e rruar malësori me një tufë flokësh pushpuritur prapa, kohë më parë e kisha pikasur në vizatimet dhe tablotë e orientalistëve të huaj për Shqipërinë dhe në përshtypjet e udhëtarëve të huaj në vendin e Shqipeve gjatë shekullit XVIII-XIX. Dhe gjithnjë pyesja veten se