Rezultate te kerkimit per termin: +Preshevs

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] preshevs / docs[0] 30 / hits[0] 44 /
Haxhinasto: Kosova të bëhet pjesë e KE-së dhe OSBE-së
  • 2012-06-14

Haxhinasto: Kosova të bëhet pjesë e KE-së dhe OSBE-së

Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto duke folur në këshillin e përhershmë të OSBE-së në Vienë (14 qershor) Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Edmond Haxhinasto në fjalën e mbajtur në Kshillin e Prhershm t OSBE-s, ka informuar shtetet pjesmarrse pr priori

No Pic available
  • 2010-09-01

Klubi Kombëtar: Kosova e pavarur, jo më debat

Të shqetësuar për përpjekjet e kohëve të fundit për ti imponuar udhëheqësisë së Republikës së Kosovës rihapjen e bisedimeve rreth statusit të Kosovës nëpërmjet lëshimeve shtesë ndaj Republikës së Serbisë T shqetsuar pr prpjekjet e kohve t fundit pr t&rsquo

No Pic available
  • 2010-08-31

Klubi Kombëtar Shqiptar, apel për mbrojtjen e integritetit të Kosovës

Nisma T shqetsuar pr prpjekjet e kohve t fundit pr t’i imponuar udhheqsis s Republiks s Kosovs rihapjen e bisedimeve rreth statusit t Kosovs nprmjet lshimeve shtes ndaj Republiks s Serbis; Duke marr parasysh shpalljen e pavarsis s Kosovs m 17 shkurt 2008 n prputhje me vullnetin e 95% t popull

No Pic available
  • 2010-08-19

Bogdanoviç: Të nisin hetimet ndaj Ragmi Mustafës

Ministri Ministri pr Kosovn n qeverin e Kosovs, Goran Bogdanovi, ka krkuar fillimin e hetimeve lidhur me deklaratn e kryetarit t Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me arsyetim se kjo deklarat prbn shkelje t Kushtetuts s Serbis. Bogdanovi e kakt pas deklarats s z. Mustafa se sjelljet e shqiptarve n L

No Pic available
  • 2010-08-18

Prishtina rrit kuotat për studentët nga Presheva

Masat Ministri i Arsimit t Kosovs, Enver Hoxhaj, ka premtuar rritjen e numrit t studentve preshevar n Universitetin Publik t Prishtins. Ministri Hoxhaj ka pritur kryetarin e Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me t cilin ka biseduar pr shum shtje q kan t bjn me arsimimin e shqiptarve q jetojn n Lugin

No Pic available
  • 2010-08-13

Shqiptarët e Serbisë, Meta uron Beqirin

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, ka uruar Galip Beqirin me rastin e zgjedhjes n detyrn e kryetarit t Kshillit Kombtar t Shqiptarve n Serbi. “Kam knaqsin e veant q, me rastin e zgjedhjes Tuaj n postin e kryetarit t Kshillit Kombtar t Shqiptarve n

No Pic available
  • 2010-07-22

Në pritje të opinionit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë

Opinioni i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis q jepet sot pr ligjshmrin e deklarats s pavarsis s Kosovs, mund t hap rrugn pr bisedime jetike pr antarsimin n Bashkimin Evropian t Kosovs dhe Serbis ose t shtoj edhe m shum mjegulln pr marrdhniet e tensionuara q e kan fillesn q n kohrat e vjetra. Pas shpa