Rezultate te kerkimit per termin: +Presheva +Jon

Meta: total 643 / total_found 643 / time 0.001 / keyword[0] presheva / docs[0] 1561 / hits[0] 2204 / keyword[1] jon / docs[1] 43972 / hits[1] 57528 /
Kufijtë, Ismail Kadare: Idea për ndarje të Kosovës, e rrezikshme!
  • 2018-09-13

Kufijtë, Ismail Kadare: Idea për ndarje të Kosovës, e rrezikshme!

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare e ka quajtur lojë me destabilitetin në rajon idenë e hedhur për shkëmbim kufijsh, duke thënë se kjo është një tezë e përsëritur. Kombi ynë në përgithësi ka arritur shumë suksese, sidomos dekadave të fundit, në çdo sferë si në Shqipëri ashtu e

No Pic available
  • 2017-01-19

Rrëfehet Albin Kurti: Marrëdhënia me Ramën, nostalgjia për Enverin dhe a është islamik

Intervistoi Andrea Danglli Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, tregon në një intervistë për gazetën TemA gjykimin e tij për një sërë temash të nxehta si ajo e tensioneve Kosovë-Serbi, bashkimi-kombëtar, vdekja e mistershme e aktivist Astrit Dehari por edhe marrëdhëniet me k

Albin Kurti: Marrëdhënia ime me Ramën, e vërteta e akuzave se jemi islamikë dhe komunistë dhe pse ka nostalgji për Enverin
  • 2017-01-19

Albin Kurti: Marrëdhënia ime me Ramën, e vërteta e akuzave se jemi islamikë dhe komunistë dhe pse ka nostalgji për Enverin

Intervistoi Andrea Danglli Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, tregon në një intervistë ekskluzive për gazetën TemA gjykimin e tij për një sërë temash të nxehta si ajo e tensioneve Kosovë-Serbi, bashkimi-kombëtar, vdekja e mistershme e aktivist Astrit Dehari por edhe marr

No Pic available
  • 2017-01-02

Nga sulmi në Stamboll një shqiptar i vrarë, dy të tjerë të plagosur

Korrespondetja e agjencise së lajmeve Presheva Jonë nga Turqia ka mesuar se atentati i fundit ne Stamboll ka prekur serish edhe shqiptaret. Tre persona me origjine shqiptare thuhet se janë viktima nga sulmi i fundit terrorist në Stambull, një i vdekur dhe dy të plagosur. Viktima dhe të plagos

No Pic available
  • 2017-01-02

MPJ: Ska asnjë shqiptar të vrarë nga sulmi në Stamboll

Ministria e Jashtme e Shqipërisë konfirmon se nuk ka asnjë shqiptar të vrarë apo të plagosur nga sulmi në Stamboll. Natën e ndërrimit të viteve një person qëlloi me armë brenda një lokali nate duke shkaktuar 39 të vdekur dhe 65 të tjerë mbetën të plagosur. Më parë përmes një p

No Pic available
  • 2017-01-02

ISIS merr përgjegjësinë e masakrës në Turqi. Nuk ka asnjë shqiptar të vrarë

Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin terrorist që ndodhi natën e ndërrimit të viteve në një klub nate në Stamboll, duke vrarë 39 persona. Në një deklaratë nga ISIS theksohet se autori i masakrës është ushtar i tyre. Duke vazhduar operacionet e bekuara që Shteti Islamik ka zhvill

Mes viktimave nga sulmi në Stamboll, edhe një shqiptar. Dy të tjerë mbetën të plagosur
  • 2017-01-02

Mes viktimave nga sulmi në Stamboll, edhe një shqiptar. Dy të tjerë mbetën të plagosur

Në mesin e viktimave dhe të plagosurve nga sulmi me armë në lokalin e natës në Stamboll ishin edhe tre persona me origjinë shqiptare. Konkretisht, një i vdekur dhe dy të plagosur, raporton agjencia Presheva Jonë, ndërsa nuk janë bërë të ditur emrat e tyre. Ata janë shtetas të Tu