Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenc

Meta: total 1000 / total_found 16366 / time 0.007 / keyword[0] presidenc / docs[0] 16366 / hits[0] 24297 /
Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam
  • 2019-04-09

Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe krerët e partive opozitare Basha dhe Kryemadhi, zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë. Takimi ka zgjatur për më shumë se një orë dhe presiden

Tremben ata që gëlltitën çorbë, por ska shpëtim, Moisiu: Po të ishte SPAK, sdo kishte krizë!
  • 2019-04-06

Tremben ata që gëlltitën çorbë, por ska shpëtim, Moisiu: Po të ishte SPAK, sdo kishte krizë!

Ai është prononcuar shpesh kohëve të fundit, për shkak se cilësohet edhe si personi që zgjidhi një krizë të rëndë politike në 2007 duke mbyllur brenda në Presidencë për 48 orë Sali Berishën  dhe fatos Nanon. Dhe ish-Presidenti Alfred Moisiu vazhdon të prononcohet duke dhënë ide

Kriza politike/ Basha tregon takimin e fshehtë me Metën në Presidencë
  • 2019-04-05

Kriza politike/ Basha tregon takimin e fshehtë me Metën në Presidencë

Disa ditë më parë u përfol se kryedeomkrati Lulzim Basha kishte shkuar për një takim sekret larg vëmendjes së medias në Presidencë me Ilir Metën. Vizita e Bashës te Kreu i Shtetit erdhi në kulmin e krizës politike, ndaj interesi ishte i madh për të mësuar se çfarë kanë diskutuar

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!
  • 2019-03-24

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!

Në javën që lamë pas Shqipëria u përfshi në një skandal të rëndë diplomatik, ku janë të përfshirë ish-ministra dhe një anëtar aktual i kabinetit të qeverisë Rama. Bëhet fjalë për strehimin në Shqipëri të dy vëllezërve indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara, të akuzuar nga

Indianët mashtrues, përveç nënshtetësisë njëri konsull nderi i Shqipërisë (FOTO)
  • 2019-03-22

Indianët mashtrues, përveç nënshtetësisë njëri konsull nderi i Shqipërisë (FOTO)

Paraditen e sotme në Rinas u arrestua nga me urdhër të Interpol Tirana shtetasi indian Hitesh Patel, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për pastrim parash. 59-vjeçari i arrestuar ka lindur në Indi dhe është banues në Nigeri, por Interpol Neë Delhi/ Indi kishte lëshuar një u

Deputeti i 94-t, a do e votojë Ralf Gjoni shkarkimin e Presidentit?
  • 2019-03-21

Deputeti i 94-t, a do e votojë Ralf Gjoni shkarkimin e Presidentit?

Ish-këshilltari i Ilir Metës, në kohën kur Presidenti drejtonte Kuvendin e Shqipërisë, Ralf Gjoni u betua sot si deputet në Parlament, pasi më parë kishte refuzuar të digjte mandatin siç bëri LSI. Për ironi të fatit, Gjoni e çon numrin total të deputetëve në Kuvend në 94, aq sa vo

Një ditë para protestës, Basha takon kryetaren e re të CDU në Asamblenë e PPE
  • 2019-03-20

Një ditë para protestës, Basha takon kryetaren e re të CDU në Asamblenë e PPE

Kryetari i Partisë Demokratike dhe lideri i opozitës shqiptare Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane në Bruksel. Ai është takuar sot me kryetaren e re të CDU-së gjermane Znj. Annegret Kramp-Karrenbauer. Basha i ka shprehur asaj mirënjohjen për