Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
UDHËTARI I RREZIKSHËM KOMERCIAL
  • 2017-05-30

UDHËTARI I RREZIKSHËM KOMERCIAL

Nga Alexandra Von Nahmen N udhtimin e tij t par jasht vendit Presidenti i SHBA-s Trump i shprfilli aleatt n Europ dhe lejoi autokratt ti servileshin. Kjo zgjon dyshime ndaj besueshmris s SHBA-s, mendon Alexandra von Nahmen. Me udhtimin e tij t par jasht vendit, Presidenti i SHBA-s Trump donte t tr

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin
  • 2016-08-26

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

Haxhinasto: Kosova të bëhet pjesë e KE-së dhe OSBE-së
  • 2012-06-14

Haxhinasto: Kosova të bëhet pjesë e KE-së dhe OSBE-së

Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto duke folur në këshillin e përhershmë të OSBE-së në Vienë (14 qershor) Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Edmond Haxhinasto në fjalën e mbajtur në Kshillin e Prhershm t OSBE-s, ka informuar shtetet pjesmarrse pr priori

Turqia merr kryesinë e KS
  • 2010-09-01

Turqia merr kryesinë e KS

Turqia do t marr prej sot presidencn e radhs s Kshillit t Sigurimit t Organizats s Kombeve t Bashkuara, gjat s cils do t drejtoj dy takime t nivelit t lart. Presidenca e Turqis e cila sht nj nga dhjet antart jot prhershm t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, do t zgjas deri n fund t muajit shtator. Gjat

No Pic available
  • 2010-08-30

PS: Kërkesa në Venecia, nga Topi ose Topalli

Lutaj: T nis hetimi pr materialet, pr flett vendosim m von Partia Socialiste nxit institucionin e Kuvendit dhe Presidentit t’i drejtohet Komisionit t Venecias pr flett e votimit. Qndrimi i selis roz shtpublik nga deputeti Pirro Lutaj dhe ka ardhur pas deklarats s ministrit Petrit Vasili, i cil

No Pic available
  • 2010-08-29

Ministrat e Brendshëm të BE, pro heqjes së vizave

Ministri i Brendshm Lulzim Basha, gjat takimeve q ka zhvilluar gjat Forumit t 10 t Salzburgut n Austri me disa prej homologve t vendeve antare t Bashkimit Europian, ka mar garancin se n nj nga mbledhjet e vjeshts, Kshilli i Ministrave t Brendshm do t marr vendimin mbi propozimin e Komisionit Europia

No Pic available
  • 2010-08-28

Vendimi, sa rritet paga e administratës shtetërore

Paga më të larta për nëpunësit e ministrive, Presidencës, KQZ-së dhe Kuvendit. Jo rritje për zëvendësministrat dhe drejtorët e kabineteve Qeveria rrit pagat e npunsve t kabineteve n Kryeministri, aparateve t ministris e linjs, por dhe t administrats s Presidencs, Kuvend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama