Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Total: 126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Krkonte drejtsi; Thyen dern e presidencs

Nj 50 vjear nga Fieri ka tentuar t hyj me forc n ambientet e Presidencs. Ai sht Mevlan Fezaj, me banim n Patos t Fierit i cili n paraditen e sotme me makinn e tij Benz Mercedes ka tentuar t futet brenda n presidenc duke u prplasur me portn kryesore t ciln edhe e dmtoi. Menjher kan ndrhyr punonjsit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Disfatë spanjolle përballë sfidave evropiane

“T msosh t njohsh njri-tjetrin, sht gjeja m e vshtir n bot”. Servantes Dita e par e muajit korrik 2010 shnoi prfundimin e mandatit t Presidencs spanjolle t BE-s. Gjasht muaj m par, Madridi kishte shpalosur planin shum ambicioz t Presidencs evropiane q po merrte n dor. N prfundim t ksa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.890Z

Polakt vajtojn Kazinskin para presidencs

Mijëra polakë janë mbledhur përpara godinës së presidencës në kryeqytetin e vendit, Varshavë, për të vajtuar humbjen e kreut të shtetit dhe disa prej zyrtarëve më të lartë të Polonisë. Vdekja e Kazinskit, bashkë me atë të disa prej anëtarëve të partisë së themel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Presidenca e BE-së: Të krijohet qëndrueshmëri politike

Presidenca e Bashkimit Evropian reagon pr situatn n Shqipri, duke nnvizuar se vendi nuk mund t ec prpara pa u siguruar qndrueshmria politike. Prmes nj deklarate pr BBC nga zdhnsja e Presidencs spanjolle t BE-s, Cristina Gallach, i bhet thirrje udhheqsve politik n Shqipri t kaprcejn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.511Z

Bisedimet, diplomatët e huaj, tek presidenti Topi: Të rinisë dialogu

Kreu i shtetit, Bamir Topi, nisi dje bisedimet, në përpjekje për gjendjen e një zgjidhjeje për situatën politike në vend Faktori ndrkombtar krkon rifillimin e bisedimeve mes pozits dhe opozits pr gjetjen e nj zgjidhjeje sa m t shpejt t situats s tensionuar politike n vend.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Suedia pro heqjes së vizave dhe kundër bojkotit të opozitës

Suedia mbshtet fort liberalizimin e vizave t Shqipris me Bashkimin Europian dhe kundrshton bojkotin e opozits. Garancia i sht dhn kryetares s Kuvendit Jozefina Topalli gjat vizits s saj n Stokholm. Kryetarja e Kuvendit t Shqipris, Jozefina Topalli po zhvillon nj vizit zyrtare n Stokholm me ftes nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.507Z

Afganistani po i shkakton kokarje Obams

Presidenti amerikan, Barack Obama, deklaroi se vendimi i tij, pr t drguar 30 mij ushtar shtes amerikan n Afganistan, ka qen vendimi deri me tani m i vshtir gjat presidencs s tij. N intervistn dhn kanalit televiziv CBS, Obama theksoi se pjesmarrja n ceremonit pr ushtart e rn, t cilt po kthehen n sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama