Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenca

Meta: total 1000 / total_found 6380 / time 0.003 / keyword[0] presidenca / docs[0] 6380 / hits[0] 8203 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Hendeku midis Perëndimit dhe Lindjes në BE thellohet

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-25

HENDEKU MIDIS PERËNDIMIT DHE LINDJES NË BE THELLOHET

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-16

Iris dhe Mateo, fëmijët gjeni shqiptarë vlerësohen me çmime nga Obama dhe Trump

Iris dhe Mateo Basha janë motër e vëlla. Dy fëmijë shqiptarë të cilët po rriten në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fëmijët e një nëne inxhiniere elektronike dhe një babai mjek, kanë arritur të bëjnë krenarë jo vetëm familjarët e të afërmit e tyre por edhe vendin e origjinë

No Pic available
  • 2017-06-16

Meta: Jap dorëheqjen si President vetëm që LSI të ketë kryeministrin

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta,  deklaroi se ishte i gatshëm të hiqte dorë nga presidenca, vetëm që kryeministri të jetë i LSI-së. I ftuar në emisionin Fiks Fare në TCH, Meta tha:  Tani, më e rëndësishmja është që Shqipëria të ketë një drejtim të ri dhe Petrit Vasili

No Pic available
  • 2017-06-08

Mustafa Nano është i sigurt: Rama dhe Basha do të qeverisin bashkë

Nga Mustafa Nano Rama e Basha mund të na fshehin detaje të marrëveshjes që kanë bërë me njëri-tjetrin, por nuk na kanë fshehur dot faktin që ata kanë vendosur të qeverisin së bashku pas zgjedhjeve. Puna ua ka dashur të mos e pranojnë publikisht këtë gjë, pasi vetëm kështu do mund

No Pic available
  • 2017-06-04

Europa e bashkuar First

Nuk është ndonjë arritje e madhe, të ndjehesh moralisht më lart përballë Trumpit. Por Europa duhet të sqarojë njëherë mirë me veten, se çfarë vlerash kërkon të mbrojë. Nga Jagoda Marinic Trump doli para shtypit botëror këtë javë dhe bëri të ditur pak a shumë kështu: Unë do

No Pic available
  • 2017-06-03

Thaçi: Jemi shteti i vetëm ndaj të cilit BE-ja ka qasje neutrale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në Samitin Brdo-Brione të vendeve të Ballkanit, i cili po mbahet në bashkëorganizim të presidentit Borut Pahor të Sllovenisë dhe presidentes Kolinda Grabar-Kitaroviq të Kroacisë.   Është e vërtetë që, në shikim të parë