Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentt

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] presidentt / docs[0] 41 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2017-07-16

Austria dhe Gjermania krkojn ndihma t BE-s pr Ballkanin Perndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak Van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor
  • 2017-07-15

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Gjermania dhe Austria në një zë: BE të ndihmojë më shumë Ballkanin

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Austria e Gjermania kthejnë sytë nga Ballkani: Duhet të tregojmë kujdes!

Vizitën e tij të parë si President i Gjermanisë, Steinmeier e ka zhvilluar në Austri. N takimin me presidentin austriak Van Der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s ti kushtojn m shum vm

Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

Kujdes me voten Topi apel per zgjedhjet e 8 Majit
  • 2011-03-15

Kujdes me voten Topi apel per zgjedhjet e 8 Majit

Ndërsa ka nisur puna për  përgatitjen paraprake të listave të zgjedhësve dhe caktimin e kandidatëve për garën elektorale të 8 Majit, presidenti Topi apelon për një proces të drejtë dhe administrim korrekt të rezultateve.

Rasti Hila flet Xhufi Djale kurajoz  theu kodin mafioz te heshtjes qeveritare
  • 2011-02-25

Rasti Hila flet Xhufi Djale kurajoz theu kodin mafioz te heshtjes qeveritare

Ne Tirane ka patur jehone te forte publike intervista ne Shekulli e diplomatit te shkarkuar Dritan Hila. Pellumb Xhufi i cili eshte dalluar gjithe kohen per kritikat qe i ka bere klases politike lidhur me kontrabandimin e interesave kombetare thote sa me poshte per website-in Respublica Pertej ju