Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentt

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Takohen dy presidentt

Presidenti shqiptar Bamir Topi dhe homologu i tij maqedonas Branko Cervenkovski patn sot nj takim n qytetin e Durrsit dhe menjher pas tij dhan nj konferenc t prbashkt pr shtyp pr gazetar nga t dyja vendet. Ne fjaln e tij Presidenti Topi e cilsoi nivelin e marrdhnieve dhe dialogut mes t dy vendeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.350Z

Obama-Sarkozi: Sanksione të reja Iranit në pak javë

Presidentt Obama dhe Sarkozi i kan krkuar Kombeve t Bashkuara q n pak jav t nisin aplikimin e nj raundi t ri sanksionesh ndaj Iranit. Pas takimit n Shtpin e Bardh, Obama tha se Shtetet e Bashkuara dhe Franca nuk do t lejojn q Irani t prodhoj arm nukleare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Stamboll, takohen tre presidentë

Presidentt e Turqis, Afganistanit dhe Pakistanit, mblidhen n Stamboll pr t diskutuar pr raportet ndrmjet ktyre tri vendeve. Turqia tradicionalisht ka pasur raporte t afrta me Afganistanin dhe Pakistanin, por viteve t fundit marrdhniet ndrmjet Kabulit dhe Islamabadit jan prkeqsuar. Afganistani ka dys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Rusia ul çmimin e gazit për Ukrainën

Presidentt rus dhe ukrainas, Medvdev dhe Janukovic nnshkruan nj marrveshje mbi gazin, n baz t s cils, Kievi do t blej gaz me nj cmim 30 % m t ult. N kmbim t ksaj, Flota Strategjike ruse n Detin e Zi do t vazhdoj t qndroj n portin ukrainas t Sebastopolitedhe pr 25 vjet. Kjo marrveshje i jep fund tens

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Hungaria, Kroacia dhe Serbia propozojnë komisioner të BE-së për pakicat

Presidentt e Hungaris, Kroacis dhe Serbis bn dje thirrje pr krijimin e postit t komisionerit t BE-s pr pakicat kombtare. Lajmi u b i ditur nga Presidenti Lazlo Soliom pas takimit me homologt kroat e serb, Josipovi e Tadi. Soliom tha se qllimi sht q BE t njoh nocionin e kombit kulturor, duke ju refer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Ambasadorët: Pavarësia e gjyqësorit, kërkesë e BE-së

Ambasadort e huaj n vendin ton theksojn nevojn e pavarsis s sistemit gjyqsor. Sipas tyre, pavarsia gjyqsorit sht guri i themelit n nj shtet demokratik. Ky pohim u b nga ambasadorja britanike n vendin ton, Fiona McIlham, e cila s bashku me ambasadorin amerikan, John Withers, dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Nano-Berisha takim n recepsionin e Ambasads Turke

Kryeministri Sali Berisha dhe ish-kryeministri Fatos Nano jan takuar dje mbrma n nj recepsion t Ambasads Turke n Tiran me rastin e fests s Republiks Turke. Nano dhe Berisha u takuan dhe biseduan pr rreth 5 minuta n kt ngjarje. Ata kan folur vecamas nga grupi q i shoqronte. M pas zoti Berisha u largu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama