Rezultate te kerkimit per termin: +President

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.047Z

President jokushtetues

Gjykata Kushtetuese rrëzoi edhe një President të Kosovës. Ajo konstatoi se Parlamenti e ka zgjedhur Behgjet Pacollin President në mënyrë jokushtetuese. Aktgjykimi nuk është shpallur ende, por besohet se shkelja ka të bëjë me mungesën e dy të tretave të deputetëve në seancë, e ndosh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.316Z

Protestë kundër Pacollit president

Nga Express më 03 mars 2011 në ora 12:24 Para selisë së presidentit të Kosovës është organizuar një protestë kundër zgjedhjes së Behgjet Pacollit president. Të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe anëtarë të organizatës studentore “Reforma” kanë vendosu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.501Z

Thaçi President: I nderuar që jam President i heronjve

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në sheshin Skënderbeu, me pjesmarrjen e shumë personaliteteve të larta nga rajoni dhe bota, Atifete Jahjaga i ka dorëzuar zyrtarisht detyrën e Presidentit të Kosovës. Teksa i dorëzoi Kushtetutën Jahjaga kishte një porosi për Thaçin: Ta mbroni kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.538Z

Anxhaku rizgjidhet president

Skender Anxhaku eshte rizgjedhur President i Federates shqiptare te çiklizmit pasi ka marre te gjitha votat pro ne asamblene e zhvilluar diten e sotme. Per te eshte mandati i dyte ne krye te shoqates. Asambleja zgjedhore e Çiklizmit ka njohur nje zhvillim te qete. Punimet jane ndjekur nga afer ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.013Z

Pa zë, Zoti President!

Mirela Kumbaro Parmbrëmë ndoqa në media një fragment nga fjalimi juaj Zoti President. Në prani të grave. Folët për gratë, mirë bëtë. Përmendët dhe episodin dramatik të zonjave të verbra, që u dhunuan bash para derës së kryeministrit dhe para syve tanë. Mirë bëtë. Por dëg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.878Z

Obama Trump jo President

brbrNdersa rivalet per kreun e Shtepise se Bardhe ne te dyja kampet po behen gati per zgjedhjet ne Karolinen e Jugut presidenti amerikan Barack Obama ka leshuar kritika ndaj kandidateve republikane Duke folur ne nje samit ekonomik ne Kaliforni Obama shigjetoi vecanerisht multimiliarderin Donald Trum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.160Z

President Moisiu congratulates President Kaczyñski about the National Day of Poland

The President of the Republic, Alfred Moisiu has conveyed a congratulatory message to President Lech Kaczyñski on the occasion of the National Day of Poland and the eighty eighth anniversary of the Proclamation of Independence. “Albania highly values its relations with Poland and it is convinc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama