Rezultate te kerkimit per termin: +Presidente

Total: 3030
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.115Z

Krigizistan, Otunbayeva presidente e vendit

Roza Otunbayeva ka bërë betimin sot si presidente e Kirghizistan, duke u bërë gruaja e parë në këtë detyrë në vend. Ish republika sovjetike e Azisë Qëndrore u trondit së fundmi nga dhuna ndëretnike. Otunbayeva ishte emëruar presidente e përkohshme pas revoltës që disa m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.119Z

Rousseff rizgjidhet Presidente e Brazilit

0 brbr brbrDilma Rousseff eshte rizgjedhur Presidente e Brazilit Ajo siguroi 516 te votave ne balotazhin e se djeles Ndersa rivali centrist Aesjo Neves mori 48brbr brbrNeves pranoi humbjen dhe permes nje telefonate pergezoi Presidenten majtiste per fitoren Sfide e Rousseff do te vijoje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.630Z

Palin për presidente të SHBA-së?

Republikanja Sarah Palin për herë të parë ka shpalosur ambiciet e saj që të garojë për presidente të SHBA-së. Intervista e saj, dhënë kanalit televiziv Fox News, gjatë së cilës shpalosi ambiciet e saj për presidente, u citua nga shumë medie tjera amerikane. Ajo theksoi se do të ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.418Z

LDK vendos: Quajeni Atifete, jo presidente

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, për drejtuesit dhe deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) tash e tutje nuk do të jetë më presidente, pavarësisht se ajo do të mund të qëndrojë në kolltukun e të parës së vendit edhe për katër vjet rresht.Lideri i kësaj partie, Isa M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.486Z

Kili Bachelet rizgjidhet presidente

Kandidatja e majtë Michelle Bachelet është zgjedhur presidente e Kilit për herë të dytë duke mundur thellë rivalen e saj, Evelyn Mathei. Pasi janë numëruar rreth 90% e votave, zonja Bachelet ka në favor të saj 62% të tyre, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.086Z

Roussef rizgjidhet presidente e Brazilit

Dilma Roussef është rizgjedhur presidente e Brazilit me mbi 51 për qind të votave. Ndërkaq kundërshtari i saj, kandidati i qendrës Aecio Neves, mori mbi 48 për qind të votave. Kombi më i madh i Amerikës Latine do të vazhdojë të drejtohet nga një grua dhe Partia e Punëtorëve. Në fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.143Z

Balla Bregu nje presidente e korruptuar

Deputeti Taulant Balla duke marre shkase nga deklaratat e kryeministrit Berisha mbreme ne nje tv tha se deputetja ka shkelur ligjin duke fshehur pasurite e saj. Me tej ai u shpreh se ky eshte nje rast unik ne boten e qyteteruar kur kryeministri deklaron se eshte e drenje per presidente nje ministre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama