Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenten

Meta: total 1000 / total_found 2580 / time 0.001 / keyword[0] presidenten / docs[0] 2580 / hits[0] 3182 /
Kroaci, kryeministri Rama takon presidenten Kitaroviç
  • 2018-12-05

Kroaci, kryeministri Rama takon presidenten Kitaroviç

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarovi. Kreu i qeverisë mori pjesë të martën në Samitin e Kryeministrave të Iniciativës së Europës Qendrore, që u mbajt në Zagreb, Kroaci. Gjatë kësaj vizite, Kryeministri Rama zhvilloi takime edhe me

Integrimi, Rama: Prioritet i qeverisë, për rajonin duhet proces i përbashkët
  • 2018-12-04

Integrimi, Rama: Prioritet i qeverisë, për rajonin duhet proces i përbashkët

Kreu i Qeverisë, Edi Rama mori pjesë ne Samitin e Kryeministrave të Iniciativës së Europës Qendrore, që u mbajt në Zagreb të Kroacisë. E ardhmja e të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të jetë e ankoruar fort në perspektivën e Bashkimit Europian dhe NATO-s, ka theksuar Ram

Presidenti Meta me homologen kroate takojnë arbanasit e Zarës
  • 2018-11-21

Presidenti Meta me homologen kroate takojnë arbanasit e Zarës

Gjatë vizitës në Kroaci, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me homologen kroate. Grabar-Kitarovi.   Në kuadër të Vitit Kombëtar të Heroit tonë Gjergj Kastriotit, Skënderbeut të dy presidentët vizituan bashkësinë e Arbanasve të Zarës, oazin e shqiptarëve në Kroaci, ku u

Viti i Skënderbeut, Meta dhe presidentja kroate do takojnë Arbanasit e Zarës
  • 2018-11-20

Viti i Skënderbeut, Meta dhe presidentja kroate do takojnë Arbanasit e Zarës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta niset për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitarovi, Arbanasit e Zarës, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Heroit tonë Gjergj Kastriotit Skënderbeut. Gjatë kësaj vizite zyrtare, Meta do të zhvil

Mashtrim me bastet, 10 mijë euro për ndeshje të fiksuara në Angli
  • 2018-10-04

Mashtrim me bastet, 10 mijë euro për ndeshje të fiksuara në Angli

Fenomeni i ndeshjeve të fiksuara në futboll nga kompani angleze, ka prodhuar skema mashtrimi edhe në Shqipëri. Prokuroria ka dërguar për gjykim ish-presidenten e ekipit te futbollit të Kastriotit, Anisa Hysa, e cila akuzohet për mashtrim ndaj nipit të presidentit të ekipit të futbollit t

No Pic available
  • 2018-07-20

Basha takon Kitaroviç: Shkëmbime territoresh? Hapet kutia e Pandorës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me presidenten e Kroacisë, Kolinda-Grabar Kitaroviç. Gjatë fjalës së tij lideri i PD-së shprehu angazhimin e tij për të vijuar bashkëpunimin e suksesshëm me Kroacinë. Po ashtu Basha theksoi domosdoshmërinë e ngrit

KOLINDA PUTH PËR KROACINË!
  • 2018-07-19

KOLINDA PUTH PËR KROACINË!

Emanuel Macron nuk kishte asnjë shans. E pushtuar nga emocionet mbas ndeshjes mbresëlënëse të ekipit kroat të futbollit, presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarovic përqafoi presidentin francez. Duke harruar distancën e figurave shtetërore. Ai, zotëri burrë, e lë të ndodhë. Më pas kjo