Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Barak +Obama

Total: 7705
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.513Z

Presidenti Barak Obama rikthehet në Uashington

Uashington - Presidenti amerikan, Barak Obama, është rikthyer mëngjesin e sotëm në Uashington pas turit të parë në Evropë dhe Azi si president i Shteteve të Bashkuara. Obama, veç Turqisë, zhvilloi dje edhe një vizitë të papritur në Irak. Gjatë vizitës së djeshme në Irak,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.624Z

Presidenti Barak Obama viziton Gjermaninë

Presidenti Barak Obama ndodhet në Gjermani për të përkujtuar vdekjet dhe shkatërrimet e Luftës së Dytë Botërore dhe për të nderuar ata që luftuan për paqe.Zoti Obama arriti dje në qytetin lindor të Dresdenit, i cili thuajse u shkatërrua nga bombardimet e aleatëve në ditët e fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.931Z

Presidenti Topi merr një mesazh nga Presidenti amerikan Barak Obama.

5 gusht 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi ka marrë një mesazh mirënjohjeje nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama në të cilin thuhet: “I dashur zoti President, Ndërsa populli amerikan feston përvjetorin e 234-t të Pavarësisë së Shteteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.619Z

Presidenti Barak Obama shpall kandidaturen per rizgjedhje

Presidenti Barak Obama shpalli zyrtarisht sot kandidaturen e tij per tu rizgjedhur. Zoti Obama dorezoi dokumentet prane Komisionit Federal Zgjedhor gje qe e lejon te kerkoje donacione per fushaten e tij. Ai iu drejtua perkrahesve te tij me nje mesazh me video ne faqen elektronike te fushates se tij.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.228Z

Presidenti Barak Obama viziton sot Indonezine

Presidenti Barak Obama dhe Zonja e Pare Mishel Obama pritet te mberrijne ne Xhakarta gjate dites se sotme. Kjo vizite eshte shtyre dy here deri me tani per arsye te dy situatave te brendshme ne SHBA njera prej te cilave ishte ndotja me nafte e Gjirit te Meksikes. Gjate takimit te sotem jane planifik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.983Z

Presidenti Barak Obama feston 50 vjetorin

Presidenti Barak Obama mbushi sot 50 vjet. Ai e ka festuar kete pervjetor me dy dite aktiviteti. Festimet filluan qe dje ne qytetin e presidentit ikago Pas nje beteje te gjate politike per buxhetin Presidenti Obama u kthye ne qytetin e tij ikago dhe filloi festimet per ditelindjen me 2400 miq e dash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.366Z

Presidenti Barak Obama merr çmimin “Nobel” për paqe

Blerina Olldashi Presidenti amerikan, Barak Obama ka marrë medaljen dhe diplomën e çmimit “Nobel” për Paqen të shoqëruara nga një duartrokitje e gjatë e të pranishmëve. “Jam në fillim të punës sime, për të dhënë një kontribut për botën. Krahasuar me disa nga gjigantët e h

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama