Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Bujar +Nishani

Total: 8891
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.481Z

Bujar Nishani, presidenti aksidental i Shqipërisë

Fituesit surprizë të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2012, Bujar Nishani, koha e tij në detyrë është shënuar nga pretendime e paragjykimeve politike dhe mosmarrëveshje të hidhura me qeverinë. Bujar Nishani nuk priste kurrë të ishte president i Shqipërisë. Pak të tjerë gjithasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.898Z

Presidenti Bujar Nishani dekreton ndryshimet në kodin zgjedhor

Gazeta ShqipPresidenti Bujar Nishani dekretoi ndryshimet në ligjin e Kodit zgjedhor. Në një njoftim për shtyp të presidencën bëhet e ditur se, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në mbështetje të nenit 84, pika 1 dhe nenit 93 të Kushtetutës së Shqipërisë, me Dekretin me nr. 7737,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.619Z

Presidenti Bujar Nishani merr zyrtarisht detyren

Betohet me dorë mbi Kushtetutën e Shqipërisë, Presidenti i ri i Republikes zoti Bujar Nishani. "Betohem! Zoti më ndihmoftë!", ishin fjalet e para te zotit Nishani si kreu i ri i vendit. Presidenti Nishani, ne fjalen e rastit ne podiumin e Kuvendit shprehu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.227Z

Presidenti Bujar Nishani dekoron 38 martiret

var fbShare url httpvizionplusalpresidenti-bujar-nishani-dekoron-38-martiretsize smallbrbrPresidenti Bujar Nishani ka dekoruar me urdhrin e Flamurit 38 martiret e Kishes Katolike qe u lumturuan nga Vatikani Ne nje ceremoni te zhvilluar ne presidence kreu i shtetit u shpreh se e gjithe shoqeria duhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.216Z

Letra/Bujar Nishani, presidenti i integrimit!

13-06-2012 / Gazeta 55 Procesi per zgjedhjen e presidentit këtë vit, ishte shume interesant. Ne fakt pati tentativa te ndryshme per te arritur tek nje kandidat konsensual, por sido qe te jete zgjedhja e Nishanit, ai ka natyren e nje kandidati konsensual. Profili politik, profesional

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.837Z

Presidenti Bujar Nishani, nis vizitën treditore në Kosovë

PRISHTINË- Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani në vizitën shtetërore dyditshe në Kosovë, me ftesë të Presidentes së Republikës, Atifete Jahjaga, sot fillon takimet zyrtare në Prishtinë. Në këtë vizitë të parë nëcilësinë e Kryetarit të Shtetit, Nishani do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.038Z

Bujar Nishani zgjidhet Presidenti i ri i Republikës

UPDATE – 19: 03 | Me 73 vota pro, 1 kundër dhe 2 të pavlefshme, kandidati i maxhorancës, Bujar Nishani është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës. Bujar Nishani ka mundur të marrë 71 votat e nevojshme për tu zgjedhur Presidenti i Ri i Republikës së Shqipërisë. Nishani është pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama