Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Bujar +Nishani

Meta: total 1000 / total_found 8876 / time 0.011 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] bujar / docs[1] 24254 / hits[1] 34575 / keyword[2] nishani / docs[2] 18638 / hits[2] 49576 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Ushtria në aeroport/ Nishani thirrje Metës: Komandant, Rama po krijon juntën ushtarake

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar ashpër pas vendimit të marrë për ruajtjen e aeroportit nga ushtria. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Nishani thekson se kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes nuk kanë asnjë tagër kushtetues dhe asnjë kompetencë ligjore të lëshojnë një urdh

Atentati në Shkodër/ Nishani sulmon ashpër Ramën: Qeverisja e ardhur nga krimi, pjell vetëm krim!
  • 2019-03-30

Atentati në Shkodër/ Nishani sulmon ashpër Ramën: Qeverisja e ardhur nga krimi, pjell vetëm krim!

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar ashpër në lidhje me vrasjen e dy vëllezërve sot në Shkodër. Nishani thekson se ky është shërbimi që i bëri rilindësi vendit tonë, ndërsa shton se këto janë pasoja të rënda, të cilat nuk dihen se kur do të ndalen. Mes tjerash

Ish-Presidenti tregon arsyet pse i biri hoqi dorë nga shtetësia!
  • 2019-03-26

Ish-Presidenti tregon arsyet pse i biri hoqi dorë nga shtetësia!

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka sqaruar vendimin e të birit për të lënë nënshtetësinë shqiptare. Sipas ish-kreut të shtetit, djali i tij jeton prej rreth 10 vitesh në Austri dhe si student i Mjekësisë, i është ofruar statusi i asistent/pedagogut. Nishan shpjegon se shteti i Austrisë

Protestat/ Nishani: Në polici ka revoltë anti-Rama, u infiltruan njerëz për dhunë
  • 2019-03-09

Protestat/ Nishani: Në polici ka revoltë anti-Rama, u infiltruan njerëz për dhunë

Ish-presidenti Bujar Nishani ka folur për protestën e opozitës dhe aksionin e PD që synon rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Edi Rama, duke dënuar përdorimin e gazit lotsjellës ndaj qytetarëve. Duke qenë se ka drejtuar për dy herë Ministrinë e Brendshme, Nishani e konsideroi reagimi

Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes
  • 2019-03-09

Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes

Shqipëria ka hyrë në krizë politike dhe protestat nga ana e opozitës e këmbëngulja e kryeministri Edi Rama për të mos çuar vendin në zgjedhje të parakohshme kanë krijuar një situatë të nderë, e cila mund të ketë pasoja të rënda dhe ende nuk i dihet zgjidhja. Teksa ndërkombëtar

Rama ironizon Metën: I kemi rënë kot në qafë Nishanit, ky qenka më keq
  • 2019-02-15

Rama ironizon Metën: I kemi rënë kot në qafë Nishanit, ky qenka më keq

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për deklaratat e Presidentit Ilir Meta për çështjen e Unazës së re. Rama tha se nuk e surprizon me Meta, pasi sipas tij Presidenti është një parti e tretë në opozitë. Kryeministri shtoi se i ka rënë në qafë kot ish-presidentit Nishani kur drejtonte i

Gjykata urdhëron KLP: Emëro prokuror bashkëshortin e ish-ministres së PS
  • 2019-02-07

Gjykata urdhëron KLP: Emëro prokuror bashkëshortin e ish-ministres së PS

Një vendim i Gjykatës Administrative për bashkëshortin e deputetes së PS-së, Ermonela Felaj ka rikthyer në vëmendje një çështje të 2015-ës. Asokohe presidenti Bujar Nishani pasi kreu verifikimet e tij, e rrëzoi me heshtje propozimin e Prokurorit të Përgjithshëm, duke refuzuar emëri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama