Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Fatmir +Sejdiu

Total: 3771
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.960Z

Presidenti Fatmir Sejdiu vizitë zyrtare në Shqiperi

Presidenti kosovar Sejdiu do të mbërrijë në Tiranë me ftesë të Presidentit shqiptar, Topi ditën e hënë më 3 nëntor 2008 vjen. Ne axhenden e Sejdiut parashikohet pervec takimeve zyrtare te vizitojë segmentin Rrëshen-Kalimash TIRANE –Kreu i Republikës së Kosovës do të zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.087Z

Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu sot në Tiranë

Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, i shoqëruar nga një delegacion i gjerë institucional viziton sot Tiranën. Ai do të takohet me presidentin, kryeministrin dhe kryeparlamentaren e Shqipërisë, ndërsa nesër Shkodra do ta shpallë "Qytetar Nderi". TIRANE-Për herë të parë pas shpallj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.283Z

Presidenti Topi priti sot Presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiu.

3 nëntor 2008 Me ftesë të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi ka nisur sot një vizitë 3 ditore në Shqipëri, Presidenti i Republikës së Kosovës, Dr. Fatmir Sejdiu. Kjo është vizita e parë e z. Sejdiu si President i Republikës së Kosovës në vendin ton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.631Z

Fatmir Sejdiu i bashkohet partise se Fatmir Limajt

Transmetuar me 20022014 - 1941 Fatmir Sejdiu Prishtine 20 shkurt 2014 NOAal- Kryetari i Nderit te LDK-se Fatmir Sejdiu pritet ti bashkohet subjektit qe shume shpejt pritet te themelohet nga Fatmir Limaj i cili para pak ditesh u largu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.687Z

Fatmir Sejdiu, Presidenti i dytë më i paguar në Ballkan

Edhe pse shteti që udhëheq ka buxhetin më të vogël në rajon, presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu rezulton se është një nga Presidentët më të paguar ndër homologët e tij në Ballkan. Burime nga qeveria e Kosovës kanë konfirmuar se Kosova është një ndër shtetet me buxhet më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.894Z

Ish-presidenti Fatmir Sejdiu kërkon nga Greqia ta njoh Kosovën

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, është takuar sot me shefen e Zyrës ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, ambasadoren Konstantina Athanassiadou, nga e cila ka kërkuar që shteti i saj të lëvizë drejt njohjes së Kosovës. Sejdiu dhe Athanassiadou biseduan për zhvillimet e për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.676Z

Presidenti Sejdiu:

Pas mbledhjes se Keshillit te Sigurimit, presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu ka deklaruar se jane shterur te gjitha rruget per arritjen e nje marreveshjeje te negociuar dhe kjo eshte koha per marrjen e nje vendimi per Kosoven. Mbledhja e Keshillit te Sigurimit eshte konsideruar nga Sejdiu si historik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama