Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Kosovar

Meta: total 1000 / total_found 3299 / time 0.014 / keyword[0] presidenti / docs[0] 111342 / hits[0] 217900 / keyword[1] kosovar / docs[1] 28023 / hits[1] 44468 /
Putini kundër Thaçit: Ja se si Rusia do ta mbrojë Serbinë nga Kosova!
  • 2015-05-29

Putini kundër Thaçit: Ja se si Rusia do ta mbrojë Serbinë nga Kosova!

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në sesionin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, tha se Prishtina së shpejti do të nis një padi kundër Serbisë për gjenocid dhe se do të kërkojë dëmshpërblim nga ky shtet. Sipas Thaçit, Kosova është duke e përgatitur dok

Putini kundër Thaçit: Ja se si Rusia do ta mbrojë Serbinë nga Kosova!
  • 2015-05-29

Putini kundër Thaçit: Ja se si Rusia do ta mbrojë Serbinë nga Kosova!

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në sesionin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, tha se Prishtina së shpejti do të nis një padi kundër Serbisë për gjenocid dhe se do të kërkojë d&e

Quni: Të vrarët në Kumanovë meritojnë nderim kombëtarë
  • 2015-05-24

Quni: Të vrarët në Kumanovë meritojnë nderim kombëtarë

Nëntë kosovarët që u vranë në incidentin e Kumanovës, meritojnë nderim kombëtar, sepse dhanë jetën për një ideal. Kështu thotë për ish bashkëluftëtarët e tij deputeti i LDK-së, Anton Quni në një intervistë për KosovaPress. Ish bashkëluftëtarët e tij të luftës së fundit

Shimon Peres: Njohja e Kosovës është në shqyrtim
  • 2015-05-24

Shimon Peres: Njohja e Kosovës është në shqyrtim

Ish-Presidenti i Izraelit, Shimon Peres ka thënë se njohja e Kosovës nga Izraeli është duke u analizuar. “Ne kemi marrëdhënie me Kosovën, kurse çështja e njohjes është gjithnjë në shqyrtim”, ka thënë Peres

Më shumë zyrtarë e mysafirë se sa garues (VIDEO)
  • 2015-05-22

Më shumë zyrtarë e mysafirë se sa garues (VIDEO)

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka zbuluar të enjten listën e garuesve kosovarë për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Verore, ‘Baku 2015’, raporton Tribuna Channel. Kosova për herë të parë do të

Në KS të OKB-së Kosova pritet të përballet me akuzat për ngjarjet e fundit në Kumanovë
  • 2015-05-18

Në KS të OKB-së Kosova pritet të përballet me akuzat për ngjarjet e fundit në Kumanovë

Më 26 Maj, në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Kosova do të përballet me akuzat për ngjarjet e fundit në Kumanovë, si dhe për vonesat në krijimin e Gjykatës Speciale për krimet e luftës. Deklarimet e ministrit të Jashtëm rus në Serbi, se

Thaçi vazhdon ta përfaqësojë Kosovën në Këshillin e Sigurimit
  • 2015-05-18

Thaçi vazhdon ta përfaqësojë Kosovën në Këshillin e Sigurimit

Më 26 maj, në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Kosova do të përballet me akuzat për ngjarjet e fundit në Kumanovë, si dhe për vonesat në krijimin e Gjykatës Speciale për