Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Kosovar

Meta: total 1000 / total_found 3576 / time 0.006 / keyword[0] presidenti / docs[0] 122902 / hits[0] 239671 / keyword[1] kosovar / docs[1] 32302 / hits[1] 51058 /
Injoranca e Blendi Fevziut dhe heronjtë që ndajnë Tiranën e Prishtinën
  • 2016-10-20

Injoranca e Blendi Fevziut dhe heronjtë që ndajnë Tiranën e Prishtinën

Nga Nexhmedin Spahiu   Shkuarja e Edi Ramës në Beograd duhet të shihet si interes i qytetarëve të Shqipërisë në radhë të parë. Si Kryeministër i një vendi sovran, ai ka të drejtë të takojë kë të dojë dhe në këto takime të përmendë kë të dojë, ta ndihmojë një sht

EDI RAMA TE MOLLA E KUQE
  • 2016-10-19

EDI RAMA TE MOLLA E KUQE

Ky mund të ju duket titull i ndonjë kënge me sharkia, çiftelia.  Nuk është. Edi është tip modern. Pra, ky është një shkrim për Edin, i cili është udhëheqësi i parë shqiptar i cili e vizitoi Mollën e Kuqe. Ky shkrim shprehë atmosferën dhe efektin e vizitës së tij në Serbi, në

Rama replikë Thaçit e Hoxhajt: Nuk ma ndalon dot njeri të flas në Serbi për Kosovën
  • 2016-10-19

Rama replikë Thaçit e Hoxhajt: Nuk ma ndalon dot njeri të flas në Serbi për Kosovën

Kryeministri Edi Rama është sonte i ftuar në emisionin Studio e Hapur të gazetares Eni Vasili në News24. Pak ditë pas vizitës 2-ditore në Serbi, ku kryeministri mori pjesë në forumin e sigurisë, por edhe inauguroi librin e tij Kurban në gjuhën serbe, si dhe pati një takim me shqiptarë

INTERVISTA/ Deklaratat për Kosovën në Beograd, Rama i përgjigjet Thaçit, Hoxhajt dhe patriotëve me profesion
  • 2016-10-19

INTERVISTA/ Deklaratat për Kosovën në Beograd, Rama i përgjigjet Thaçit, Hoxhajt dhe patriotëve me profesion

Kryeministri Edi Rama, ka folur për vizitën e tij në Beograd dhe për deklaratat për Kosovën. Këto deklarata nuk janë pritur mirë nga Prishtina, që kanë reaguar kundër Ramës me ministrin Hoxhaj dhe Presidentin Thaçi. Këta kanë thënë se nuk kanë nevojë për Tiranën në normaliz

No Pic available
  • 2016-10-16

Luftë civile në diplomacinë shqiptare këtej dhe andej kufirit

Nga Fatos Tarifa Kanë bërë mjaft përshtypje këto ditë deklaratat e ministritit të Jashtëm të Republikës së Kosovës, z. Enver Hoxhaj, mbi vendin dhe rolin e Shqipërisë në Ballkan, posaçërisht në lidhje me qendrimin e Tiranës në raportet mes Prishtinës dhe Beogradit, si dhe në li

Rama trazon Beogradin e Prishtinën: Serbët skandalizohen, mediat kosovare e sulmojnë
  • 2016-10-15

Rama trazon Beogradin e Prishtinën: Serbët skandalizohen, mediat kosovare e sulmojnë

Edi Rama mund të thuhet se ka zhvilluar një vizitë të suksesshme në Beograd. Por, edhe këtë radhë vizita e tij ka shkaktuar polemika dhe debate të shumta. Në Serbi janë skandalizuar për deklaratën e tij, se Serbia duhet të njohe Kosovën. Kurir ka hapur gazetën të enjte pikërisht

No Pic available
  • 2016-10-15

Pëllumb Xhufi: Ja si zgjidhet çështja çame. Reagimi i Kosovës ndaj Ramës, emocional

Historiani dhe diplomati i njohur Pëllumb Xhufi Ka deklaruar se Çështja Came ka zgjidhje dhe ajo mund të jetë sipas modelit që aplikuan dy vendet Kroacia dhe Italia me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Duke folur në emisionin 45 minuta të gazetarit Denis Minga, historiani Xhufi