Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Meta

Total: 7591
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.243Z

Presidenti Meta hesht

Lideri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zgjodhi që të ruajë heshjten në lidhje me strategjinë politike që partia e tij do të ndjekë në çështjen e zgjedhjes së presidentit. Ndonëse në koalicion me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.588Z

Presidenti Meta dekoron Visho Ajazin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi ish-Drejtorin e Shërbimit Informativ Shtetëror, zotin Visho Ajazi Lika me Dekoratën e Artë të Shqiponjës për kontributin e tij të veçantë në fushën e sigurisë kombëtare, luftës kundër terrorizmit dhe, në veçanti, në luftën kundër kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.795Z

Presidenti Ilir Meta pret personalitete arbëreshe

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti sot personalitetet e shquara arbëreshe, Imzot Giorgio Demetri-Gallaro, Arqipeshkv i Piana degli Albanesi, Profesor Mateo Mandala-Universiteti Palermos dhe Profesor Francesko Altimari Universiteti i Cozencas. Presidenti Meta vlerësoi kontributin e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.428Z

Presidenti Meta Mbeshtesim zgjedhjen konsensuale

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta deklaroi se maxhoranca qeverisëse kërkon zgjedhjen e një presidenti konsensual dhe pas këtij procesi duhet të vijojnë reformat. Pas një takimi të zhvilluar në kryesinë e Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.732Z

Presidenti Meta pret ambasadorin e Japonisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kortezie ambasadorin e parë rezident të Japonisë në Tiranë, Makoto Ito. Meta i shprehu ambasadorit japonez mirënjohjen e Shqipërisë dhe shqiptarëve për ndihmesën e madhe e të çmuar që Japonia ka dhënë në dy dekadat e fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.608Z

Presidenti, Meta: LSI e mirëpret konsensusin

Kreu i LSI, Ilir Meta Kreu i LSI-së, Ilir Meta gjatë një takimi me elektoratin në Kuçovë ka thënë se, konsensusi për zgjedhjen e Presidenti të ardhshëm do të ishte i nevojshëm, dhe i mirëpritur nga LSI. Por ka theksuar se , konsensusi nuk duhet të jetë kusht, që Shqipëria do qëndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.379Z

Kriza, Meta: Presidenti të eksploroje zgjidhjen

Kreu i LSI-se Ilir Meta thote se i takon presidentit Bamir Topi te eksploroje zgjidhjen e situates politike ne vendin tone edhe pas hyrjes se socialisteve ne kuvend. Ne qëndrimin e tij Meta thote se bazohet ne rezoluten e Keshillit te Europes dhe bisedimet mes paleve ne presidence. “Pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama