Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Nikolliq

Total: 112
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.327Z

Nikolliq ua dorëzon serbëve dokumentet e dialogut

(E plotësuar) Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq në takimin e filluar, do t’ua dorëzojë serbëve të Kosovës një pjesë të dokumenteve të negociatave mes Prishtinës e Beogradit, në të cilat ka siguruar qasjen pas marrjes së detyrës si president.“Serbët nga Kosova duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.802Z

Nikolliq në Nju Jork diskuton për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka udhëtuar drejt Nju Jorkut, për të marrë pjesë në sesionin plenar të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.Siç njoftojnë mediat në Beograd, Nikolliq do të takojë përfaqësues të lartë shtetesh, në mesin e tyre edhe sekreta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.199Z

Nikolliq: Brukseli do ta ballafaqoj Serbinë me njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka vlerësuar se Bashkimi Evropian do ta ballafaqoj Serbinë me njohjen e Kosovës, në këmbim për vazhdimin e integrimeve evropiane dhe se për këtë çështje sa më parë duhet të arrihet konsenzus kombëtar. "Absolutisht e dijë se do të gjendemi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.248Z

Nikolliq: Kosova kurrë shtet

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka deklaruar se Kosova kurrë nuk do të jetë shtet, sepse një gjë e tillë “nuk mund të ndodhë pa pajtimin e Serbisë”. “E dimë se Serbia do t’i ekspozohet presionit të tmerrsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.961Z

Nikolliq do kryeministër të ri

Në Serbi kanë nisur të thellohen mospajtimet midis Presidencës dhe Qeverisë. Presidenti Tomisllav Nikolliq ka thënë se Serbia mund të ketë qeveri më të mirë dhe për këtë arsye ai angazhohet për zgjedhje të parakohsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.962Z

Presidenti Nikolliq e anuloi vizitën në Bosnjë

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, sot e ka anuluar vizitën e tij në Bosnjë, pasi një anëtar i presidencës tripalëshe të Bosnjë Hercegovinës, e kundërshtoi udhtëimin e tij, për shkak të arrestimit të ish-komandant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.919Z

Nikolliq: Paralele historike midis Serbisë e Izraelit

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se në mes të vendit të tij dhe Izraelit mund të tërhiqen “shumë paralele historike”, pasi të dy popujt “kanë përjetuar rënien e territoreve të tyre historike n&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama