Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Nishani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.843Z

Manipulohet presidenti Nishani

Vërejtja e bërë nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë e Kosovës kolegjeve private që të mos thirren si universitete, por ashtu siç janë akredituar- kolegje, nuk ka bërë punë. Këto kolegje nuk po maniplulojnë vetëm me të rinjtë që duan të bëhen student

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.326Z

Presidenti Nishani kundër Berishës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur sot në emisionin "Të Paekspozuarit" për thirrjet që ish-kryeministri Berisha bëri në Parlament. Ky i fundit bëri thirrje që të armatoset popullsia, pasi vendi është në pasiguri totale, një thirrje kjo që u komentua gjatë edhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.408Z

Presidenti: Nishani largohet nga PD

Bujar Nishani Presidenti i zgjedhur, Bujar Nishani, përmes një letre dërguar dje kryetarit të PD-së, Sali Berisha, e njofton për largimin nga anëtarësia e PD dhe dorëheqjen nga të gjitha funksionet e zgjedhura në këtë parti. Ky largim vjen pas zgjedhjes së tij në postin e Presidentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.533Z

Presidenti Nishani dekreton ambasadoret e rinj

Transmetuar me 11022014 - 1412 Presidenti Bujar Nishani PUBLICITET Tirane 11 shkurt 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar ambasadoret e rinj te vendit tone pas kalimit te tyre ne Komisionin e Ligjevebr br Sic njoftohet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.856Z

Presidenti Nishani takon Reeker

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u takua me ZÑ‘vendÑ‘s NdihmÑ‘s Sekretarin pÑ‘r Çështjet e EvropÑ‘s dhe EuroazisÑ‘, Philip  Reeker. Te dy shkÑ‘mbyen mendime pÑ‘r situatÑ‘n nÑ‘ ShqipÑ‘ri dhe vazhdimin e reformave pÑ‘r konsolidimin e demo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.041Z

Drejtësia, Presidenti Nishani dekreton ndryshimet Kushtetuese

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar ndryshimet Kushtetuese të miratuara nga Kuvendi në mëngjesin e 22 Korrikut. Dekreti i Presidentit pothuajse ishte formal, pasi Kreu i Shtetit nuk kishte kompetencë për të kthyer mbrapsht ndryshimet e miratuara me konsensusin e forcave politike. Pas boti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.343Z

Presidenti Nishani dekreton buxhetin e vitit 2016

Tirane 24 dhjetor 2015 NOAal - Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot buxhetin e vitit 2016 Ndonese buxheti u miratua me voten e shumicen ne parlament ne seancen e 17 dhjetorit ai ka marre dhe OK e fundit nga kreu i Shtetit Ky buxhet parashikon uljen e te ardhurave dhe shpenzimevebr br Objektiv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama