Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Obama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

Betohet Presidenti Obama

Barak Obama eshte Presidenti i 44-te i SHBA. Presidenti i pare me ngjyre u betua para Bibles se Abraham Linkolnit, i pershendetur nga 2 milione amerikane qe kishin dale per ta brohoritur. Obama theksoi ne fjalimin e tij se Amerika zgjodhi shpresen dhe jo friken, bashkimin dhe jo konfliktet dhe dasit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.268Z

Presidenti Obama fal gjelat

Presidenti Barack Obama fali jeten e dy gjel-deteve me rastin e Festes se Falenderimeve duke i kursuar ata qe mos te behen pjese e darkes tradicionale te dites se Falenderimeve. Ne nje ceremoni te pervitshme ne Shtepine e Bardhe nje dite para festes Presidenti Obama fali dy gjel-dete te moshes 19 ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.678Z

Presidenti Obama, fjalim në OKB

Presidenti Barack Obama tha se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të punojnë me Rusinë dhe me Iranin për një "periudhë kalimtare" që do të çonte në largimin e udhëheqësit sirian Bashar Assad nga pushteti. Presidenti Obama i bëri komentet në fjalimin që mbajti sot përpara Asambles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.278Z

Presidenti Obama arrin në Egjipt

Presidenti Barak Obama ndodhet në Egjipt, ndalesa e dytë e turneut të tij që përfshin një përpjekje të rëndësishme për t'u shtrirë dorën myslimanëve kudo në botë.Sot në orën 12 e 10 minuta në Universitetin e Kajros, ai do të mbajë fjalimin e shumëpritur drejtuar botës mysliman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.783Z

Presidenti Obama viziton Suedinë

Presidenti amerikan Barak Obama sot fillon një turne tre ditor në Suedi dhe Rusi ndërkohë që administrata e tij është në kërkim të autorizimit nga Kongresi për një ndërhyrje ushtarake në Siri. Ai do të marrë pjesë në takimin e udhëheqësve të G20-tës në Shën Petersburg të Rus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.276Z

Presidenti Obama uron Krishtlindjet

Presidenti i zgjedhur amerikan, Barack Obama në një mesazh urimi për Krishtlindje u kërkoi qytetarëve të bashkoheshin për të kthyer rrotën e historisë dhe për të kapërcyer së bashku krizën ekonomike. Me anë të një mesazhi në radio e online, plot 27 ditë para marrjes zyrtarisht t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.877Z

Presidenti Obama në Oregon

Presidenti Barak Obama fillon sot një turne katër ditësh pune në bregun perëndimor amerikan për t'u takuar me familjet e viktimave nga incidenti me armë zjarri në Roseburg të Oregonit. Presidenti do të takohet me të afërmit e tetë studentëve dhe një instruktori që u vranë nga një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama