Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Rugova

Total: 1184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.402Z

A la testament Presidenti Ibrahim Rugova?

 Ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka riaktualizuar këto ditë një çështje të përmendur shpesh vite me pare, saktësisht në vitin 2006 kur ndërroi jetë Presidenti Ibrahim Rugova. Z. Sejdiu, në emisionin Komiteti të G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.615Z

Presidenti Rugova ‘një mik i vërtetë i Amerikës’

"Kam pasur nder ta mbështesë luftën e tij dhe të popullit të Kosovës për paqe dhe liri," deklaroi Bill Clinton me rastin e vdekjes se presidentit Rugova. Ish presidenti i Kosoves, dr. Ibrahim Rugova, do të kujtohet nga udhëtimet e para në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si njeri i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.961Z

Perkujtohet presidenti i pare i Kosoves Ibrahim Rugova

Ne Kosove sot u shenua gjashte vjetori i ndarjes nga jeta te Presidentit te pare te vendit Ibrahim Rugova. Udheheqesit politik dhe institucional te Kosoves nderuan figuren e presidentit te ndjere duke kujtuar njeheresh kontributin e tij per pavaresine e Kosoves. Ata bene homazhe tek varri i presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.530Z

Me rastin e 71- vjetorit të lindjes përkujtohet presidenti Rugova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe Kryesia Qendrore e LDK-së, kanë bërë homazhe të mërkurën pranë varrit të presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, me rastin e 71- vjetorit të lindjes. Kryetari Mustafa dhe anëtarët e Kryesisë së LDK-së, ka v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.233Z

Presidenti Topi nderon veprën e udhëheqësit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova  

29 qershor 2012 Prishtinë, Kosovë Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi, përkujtoi dhe nderoi sot veprën dhe rolin e jashtëzakonshëm të udhëheqësit historik dhe arkitektit të Pavarësisë të Kosovës, ish-Presidentit Ibrahim Rugova, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.896Z

Vizita/Presidenti Nishani nderon veprën e udhëheqësit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova

31-08-2012 / Gazeta 55 Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani, përkujtoi dhe nderoi dje veprën dhe rolin e jashtëzakonshëm të ish-Presidentit Ibrahim Rugova, liderit të shquar të Kosovës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Sejdiu: Rugova president historik

Prishtinë-Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit historik të Kosovës, dr.Ibrahim Rugova, në përvjetorin e tretë të ndarjes nga jeta. “Ne erdhëm sot në përkujtim si gjithmonë për presidentin historik të Kosovës dr.Ibrahim R

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama