Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Sejdiu

Total: 4421
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.676Z

Presidenti Sejdiu:

Pas mbledhjes se Keshillit te Sigurimit, presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu ka deklaruar se jane shterur te gjitha rruget per arritjen e nje marreveshjeje te negociuar dhe kjo eshte koha per marrjen e nje vendimi per Kosoven. Mbledhja e Keshillit te Sigurimit eshte konsideruar nga Sejdiu si historik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.140Z

Presidenti Sejdiu pretAdmiralin Stavridis

PRISHTINë- Komandanti Suprem i Forcave të Përbashkëta për Evropë (SACEUR), Admirali James G. Stavridis, u prit në takim të veçantë nga Presidenti i Republikës se Kosoves, Fatmir Sejdiu. “Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu dhe admirali James Stavridis, Komandant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.921Z

Presidenti Sejdiu vizitë në SHBA

Presidenti i Republikës së Kosovës,Fatmir Sejdiu do të udhëtojë sot për në SHBA. Sejdiu fillimisht do të qëndrojë në Phoenix të shtetit të Arizonës, ku do të mbajë një ligjëratë në Universitetin Shtetëror të Arizonës, i cili e ka dekoruar me çmimin prestigjioz për Lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.087Z

Presidenti Sejdiu nis turin në Tiranë

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, do të fillojë sot vizitën e tij dyditëshe në Shqipëri. I ftuar nga homologu shqiptar, Bamir Topi, Presidenti Sejdiu do të zhvillojë takime me Presidentin, Kryeministrin Sali Berisha dhe Kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.106Z

Sot, Presidenti Sejdiu, vizitë në Shqipëri

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, pritet të vizitojë sot Tiranën zyrtare, me ftesë të Presidentit Topi. Presidenti Sejdiu dhe delegacioni që e shoqëron do të zhvillojë bisedime zyrtare me Presidentin Topi në Pallatin e Brigadave. Gjatë bisedimeve do trajtohen çështje dypalëshe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.283Z

Presidenti Sejdiu vizitë zyrtare në Shqipëri.

31 tetor 2008 Me ftesë të Presidentit të Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi ditën e hënë më 3 nëntor 2008 vjen për një vizitë zyrtare tre ditore në Shqipëri, Presidenti i Republikës së Kosovës, Dr. Fatmir Sejdiu. Presidenti Sejdiu dhe delegacioni që e shoqëron do të zhvillojë b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.561Z

Presidenti Sejdiu nis vizitën në Malavi

Presidenti Sejdiu shoqërohet nga Ministri i Jashtëm, Skënder Hyseni dhe zyrtarë të tjerë shtetërorë të Kosovës. Më parë, Presidenti Sejdiu ka zhvilluar një takim me Presidentin Mutharika në shtator të vitit 2009, ndërsa Malavi, një shtet me rreth 15 milionë banorë dhe një nga sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama