Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Tadi

Meta: total 1000 / total_found 1948 / time 0.004 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] tadi / docs[1] 3088 / hits[1] 7542 /
No Pic available
  • 2017-08-17

Rreziku i madh i propozimit serb për Kosovën dhe keqardhjes së zotit Rama për Vuçiç!

Enver Bytyçi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sapo bëri betimin për kreun e shtetit serb, shpalli në një gazetë të Beogradit se do të nisë një diskutim brenda vendit të tij për Kosovën. Këtë lajm e morën dhe e përhapën mediat dhe gazetat europiane, përfshirë dhe atë g

Sali Berisha: Donald Trump e kam mik. Clinton më mori në telefon, po unë e refuzova. Çlirim Peka: Erdogan do rrafshonte Beogradin
  • 2017-01-27

Sali Berisha: Donald Trump e kam mik. Clinton më mori në telefon, po unë e refuzova. Çlirim Peka: Erdogan do rrafshonte Beogradin

Dje është zhvilluar një intervistë në kufijte e qesharakes, mes Çlirim Pekës dhe Sali Berishës. Ky i fundit ka thënë disa perla, mes të cilave edhe që është mik me Donald Trump, përmes të njohurve të përbashkët. Më pas tha se ka refuzuar Hillari Clinton, për të bërë një

No Pic available
  • 2017-01-26

Berisha: Rreziku serb nuk është kapërcyer, synojnë Pejën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se rreziku serb për të synuar Mitrovicën ende nuk ka kapërcyer. Në një intervistë për syri.net Berisha tha se serbët synojnë Pejën. Pyetja: Të kthehemi tek halli jonë, Kosova. Ngjarjet e javëve të fundit janë vërtet shqetësuese dhe ngjarje

No Pic available
  • 2017-01-16

Beogradi si peng i një beteje të mbyllur

Nga Gjergji Kajana Ajo e Kosovës për Serbinë është diçka më tepër sesa një betejë e humbur: është një çështje historikisht e mbyllur. Kosova është një shtet me juridiksion ndërkombëtar prej 2008-s. Shtet i ri me probleme të jashtëzakonshme (mungesa dialogu konstruktiv të brend

A E NJOHIN NË PRISHTINË DHE NË TIRANË PROJEKTIN SERB TË NDARJES SË KOSOVËS?
  • 2017-01-14

A E NJOHIN NË PRISHTINË DHE NË TIRANË PROJEKTIN SERB TË NDARJES SË KOSOVËS?

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Arrestimi i Ramush Haradinajt për një urdhër absurd e të vjetëruar të Serbisë është pjesë e një skeme, të cilën e luan me shumë zotësi e shkathtësi diplomatike e politike Beogradi. Ndërkohë që në mos ka gjetur bashkëpunëtorë në Tiranë e në Pris

A njohin në Prishtinë dhe në Tiranë projektin serb të ndarjes së Kosovës?!
  • 2017-01-11

A njohin në Prishtinë dhe në Tiranë projektin serb të ndarjes së Kosovës?!

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Arrestimi i Ramush Haradinajt për një urdhër absurd e të vjetëruar të Serbisë është pjesë e një skeme, të cilën e luan me shumë zotësi e shkathtësi diplomatike e politike Beogradi. Ndërkohë që në mos ka gjetur bashkëpunëtorë në Tiranë e në Pris

Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, ju të gjithë më dukeni si plehra
  • 2016-11-10

Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, ju të gjithë më dukeni si plehra

Çështja e Kosovës ka përfshirë në debat Kuvendin e Shqipërisë. Ish-kryeministri Berisha akuzoi kyreministrin Rama dhe qeverinë e tij se i ka futur thikën Kosovës për llogari të Beogradit. Berisha tha se Shqipëria dhe Beogradi firmosën një marrëveshje trepaleshë, pro pa firmën e Ko