Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Thai

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Thai vizit historike n Tiran

Ora 15: 35 Rruga Durrs-Prishtin, sht projekti i par madhor q do t realizojn qeverit e Shqipris dhe Kosovs, konfirmuan pr mediat, kryeministrat Sali Berisha dhe Hashim Thai nga Tirana. Z. Thai, i pari Kryeministr i Kosovs s pavarur q viziton Shqiprin, tha se ky projekt do ti afroj dy kryeqytetet tona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

Sejdiu e Thai presin njohje pas GJND-s

Dy lidert kryesor t vendit, Presidenti Sejdiu dhe Kryeministri Thai, deklaruan t mrkurn se argumentet e paraqitura n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis pro legjitimitetit t shpalljes s pavarsis s Kosovs, jan t bazuara n vullnetin politik t qytetarve t saj. Presidenti u shpreh optimist se pas prfundimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Thai: Sdo t ket ndrhyrje t politiks n drejtsi

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai ka thn se nuk t lejohet kurrfar przierje e politiks me sistemin e drejtsis n Kosov, prderisa ka krkuar edhe nga lidert politik dhe institucional, nga deputett, autoritetet tjera shtetrore dhe nga qytetart q t jen n prgjegjsin m t lart kombtare, politike, qytetare d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.472Z

Thaci-Ansip, bashkepunim mes dy vendeve

Kryeministri Hashim Thaci eshte pritur te marten ne takime te veanta nga kryeministri i Estonise, Andrus Ansip, presidenti Toomas Hendrik Ilves, kryetarja e Parlamentit, Ene Ergma dhe nga kryesuesi i Grupit te Miqesise Estoni-Kosove, Hannes Astok. Ne keto takime kryeministri Thaci ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Topi n Ohr: Partit shqiptare t nisin bashkpunimin

N ort e pasdites presidenti Bamir Topi sht takuar n Ohr n takime t veanta me lidert e partive shqiptare n Maqedoni, kryetarin e PDSH-s Menduh Thai dhe at t BDI-s, Ali Ahmeti. N takime sht folur sidomos pr rritjen e nj fryme t re bashkpunimi kryesisht midis forcave politike shqiptare n nj koh kur kto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Thaçi: AAK të kërkojë falje për trillimet

Replika AAK: Koha do t vrtetoj drejtsin e akuzave tona Kryeministri Hashim Thai i bri thirrje AAK-s q t krkoj falje pr “shpifjet dhe trillimet” pr bisedime t fshehta mes zyrtarve t Kosovs dhe Serbis. Edhe Presidenti Fatmir Sejdiu tha se nuk sht n dijeni se ka pasur bisedime sekrete, sik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.698Z

Ukraine presidenti super-oferte opozites

Presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovych i ka ofruar liderit të opozitës Arseniy Yatsenyuk postin e kryeministrit, në bisedimet e reja që u zhvilluan të pasditen e së shtunës, në përpjekje për të qetësuar situatën. Zoti Y

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama