Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Topi

Meta: total 1000 / total_found 21914 / time 0.017 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] topi / docs[1] 35473 / hits[1] 92200 /
Bamir Topi: Presidenti i dobët, ja si zgjidhet kriza politike
  • 2019-04-01

Bamir Topi: Presidenti i dobët, ja si zgjidhet kriza politike

I ftuar në Top Talk, ish-Presidenti Bamir Topi ka dhënë alternativën e tij për zgjidhjen e krizës. Fillimisht ai tha se vendi duhet të dalë nga bipartitizmi, i cili po varros të ardhmen në Shqipëri. Fillimisht duhet të dalim nga bipartitizmi, i cili po varros të ardhmen në Shqipëri.

Djegia e mandateve, Bamir Topi: Veprim ekstrem! Nuk është një politikë perëndimore
  • 2019-03-28

Djegia e mandateve, Bamir Topi: Veprim ekstrem! Nuk është një politikë perëndimore

Ish-presidenti i Republikës, Bamir Topi i ftuar në studion e lajmeve në TRV Ora komentoi djegien e mandateve të opozitës dhe daljen e saj në rrugë, prej më shumë se një muaji. Topi tha se djegia e mandateve është një veprim ekstrem i opozitës, por se ishte veprim i detyruar. Duke pasu

Mandatet/ Fevziu: Mund të ketë përplasje civile, ja roli i Metës në këtë histori
  • 2019-02-19

Mandatet/ Fevziu: Mund të ketë përplasje civile, ja roli i Metës në këtë histori

Opozita e bashkuar ka vendosur të djegë mandatet parlamentare duke tensionuar edhe më tepër klimën politike në Shqipëri, teksa ka ndezur alarmin e kuq edhe tek ndërkombëtarët, të cilët po bëjnë thirrje kundër vendimit. Gazetari i njohur Blendi Fevziu, duke komentuar situatën e krijua

Refuzimi i Cakajt, Bamir Topi e thotë troç: Në vend të Metës, do të
  • 2019-01-11

Refuzimi i Cakajt, Bamir Topi e thotë troç: Në vend të Metës, do të

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në një lidhje me studion e Open, komentoi përplasjen Rama-Meta, pasi Kreu i Shtetit nuk dekretoi si ministër të Jashtëm Gent Cakën. Politika nuk është lojë sepse ajo përcakton fatet serioze të një vendi. Ne jemi në Shqipëri dhe nuk do të doja

Shuhet heroi i Exodus, që shpëtoi mijëra fëmijë hebrenj
  • 2019-01-03

Shuhet heroi i Exodus, që shpëtoi mijëra fëmijë hebrenj

Vdes në moshën 108-vjeçare Georges Loinger, dekani i Rezistencës. Ai luftoi nazistët dhe ndihmoi anijen nga porti francez i Sete-s drejt Palestinës Në fillim, Georges Loinger i lejoi fëmijët të kalonin nga Franca në Zvicër falë balonave, që përfundonin në faulle anësore. Hebre nga S

Kuvendi i PD, jashtë ish-deputetët, Basha rikthen besnikët e Bamir Topit
  • 2018-12-14

Kuvendi i PD, jashtë ish-deputetët, Basha rikthen besnikët e Bamir Topit

Pasditen e sotme është mbledhur në selinë blu, kryesia e Partisë Demokratike, vetëm 24 orë para mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, ku do të votohet për përfaqësuesit e Këshillit të ri Kombëtar. Janë rreth 7500 delegat të Kuvendit Kombëtar që do të votojnë për 170 anëtarë të K

Topi i Artë 2018, vota të manipuluara dhe një gazetar që nuk ekziston
  • 2018-12-08

Topi i Artë 2018, vota të manipuluara dhe një gazetar që nuk ekziston

Luka Modric fitoi Topin e Artë për vitin 2018, por siç ka ndodhur shpesh vitet e fundit, ka dyshime për sa i përket votimeve dhe ato vijnë nga Afrika. Gazetari i ishujve Comore, Abdou Boina, mësohet se nuk ekziston fare. Këtë e zbulon një fotograf, Toimimu Abodu, që kishte punuar me siti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama