Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Trump

Total: 3184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.022Z

Presidenti Trump kritikon Facebook

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar kompaninw Facebook dhe e ka cilësuar atë si anti-Trump. Reagimi i Presidentit ka ardhur pasi gjigandi Facebook kishte thënë se po përgatiste 3000 reklama për tia dorëzuar hetuesve në kongres, që me gjasë ishin të porositura nga Rusia, gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.036Z

Presidenti meksikan: Donald Trump, njësoj si Hitleri

Presidenti meksikan Enrique Pena Nieto e ka krahasuar kandidatin republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump me liderin e nazistëve gjermanë, Adolf Hitler. Në një intervistë për të përditshmen meksikane "Excelsior", ai e quajti zotin Trump një "retorist të çjerrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.118Z

Presidenti Trump në Poloni

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha të enjten se Shtetet e Bashkuara po punojnë përkrah Polonisë për t’u përballur me “veprimet dhe sjelljet destabilizuese” të Rusisë, ndërsa nënvizoi se Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara ndaj paqes dhe sigurisë në Evropën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.160Z

Presidenti Trump mbron Flynn, sulmon median

Presidenti amerikan, Donald Trump i doli në mbrojtje këshilltarit të sigurisë kombëtare të shkarkuar këtë javë, duke thënë se Michael Flynn ishte viktimë e rrjedhjeve të paligjshme të informacionit nga ana e komunitetit të inteligjencës, me hollësi nga bisedat e tij me ambasadorin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.654Z

SHBA, a ka penguar Presidenti Trump drejtësinë?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.659Z

A E KA PENGUAR PRESIDENTI TRUMP DREJTËSINË?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.557Z

Presidenti Trump mbush 100 ditët në detyrë

Dje presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara mbushi 100 ditë në detyrë. Për 100 ditët, presidenti Trump renditi para një turme entuziaste një sërë veprimesh të ndërmarra, duke thënë se koha e tij në detyrë ishte shumë interesante dhe produktive. Ai ishte në Pensilvani për takim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama