Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Xhon +Kenedi

Meta: total 157 / total_found 157 / time 0.001 / keyword[0] presidenti / docs[0] 118533 / hits[0] 231057 / keyword[1] xhon / docs[1] 5094 / hits[1] 6895 / keyword[2] kenedi / docs[2] 720 / hits[2] 1661 /
Nga Antoni dhe Kleopatra tek Kenedët, 7 çiftet më të mirë në histori
  • 2016-02-15

Nga Antoni dhe Kleopatra tek Kenedët, 7 çiftet më të mirë në histori

Historia është e mbushur me çifte të mrekullueshme, disa janë të njohur për romancat e tyre të gjata e të qëndrueshme, ndërsa të tjerë për dështimet tragjike. Këto janë 7 çiftet më të paharrueshme në histori.   1- Mark Antoni dhe Kleopatra Ndoshta çifti më i famshëm në his

No Pic available
  • 2015-12-24

Nga Nënë Tereza, Çërçilli e deri tek Qemal Ataturku: 20 heronjtë më të mëdhenj të shekullit 20

Historia e botës sështë gjë tjetër veçse biografia e heronjve. Kështu thotë historiani skocez Thomas Carlyle në vitet 1800. Përmes historive të 20 heronjve më të mëdhenj të shekullit të 20-të do lexoni biografinë e botës. Gra dhe burra, që nuk janë të fortët me muskuj, të pë

Ronald Regan vjen në shqip
  • 2015-12-05

Ronald Regan vjen në shqip

Nga Halil Rama Në shkurt të vitit 2001, një sondazh i opinionit publik i kryer nga CNN, USA Today dhe Gallup i pyeste amerikanët që të thoshin emrin e një njeriu të cilin ata e mendonin se kishte qenë presidenti më i madh i Amerikës dhe fituesi i tij ishte Ronald Regani me 18 përqin

No Pic available
  • 2015-07-14

Marrëveshja me Iranin, të gjithë të lumtur përveç Netanjahut

Pas 12 vitesh sanksionesh dhe akuzash të ndërsjellta, që përbënin kërcënim edhe për një luftë të re në Lindjen e Mesme, liderët e 6 superfuqive botërore kanë arritur një marrëveshje për programin bërthamor të Iranit, duke nisur kështu një epokë të re në marrëdhëniet me Rep

Zotërinjtë e Shtëpisë së Bardhë
  • 2015-01-04

Zotërinjtë e Shtëpisë së Bardhë

Nga Kenedi tek Kuomot, nga Bush tek Klintonët: janë dinastitë amerikane, që kanë shkruar historinë e vendit, duke u alternuar në pushtet për breza me radhë. Endrju, po mbante një takim në Bufalo, teksa babai i tij, ndërroi jetë në

No Pic available
  • 2014-11-22

51-vjetori i vrasjes së presidentit Kenedi

Kjo e shtunë shënon edhe 51-vjetorin e vrasjes së presidentit amerikan, Xhon Fitcxherald Kenedi. Që nga çasti kur u zgjodh president, në vitin 1961, Kenedi u shqua për frymën e re dhe energjinë që solli në Shtëpinë e Bardhë. Ai dhe zonja e tij e parë, Zhaklin, sollën në Uashington n

Rama me hernie diskale  anulon takimet ne Burrel
  • 2014-10-08

Rama me hernie diskale anulon takimet ne Burrel

e Marte 7 Tetor 20142125 pm brbrReagon Kryeministri Nuk kam asgje seriozebrSSSAbrASSKryeministri Rama ka anuluar dje viziten ne qytetin e Burrelit per shkak te nje problemi shendetesor Ai vuan prej kohesh nga hernia diskale por dje mesa duket Kryeministri e kishte te pamundur qe