Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Xhorxh +Bush

Meta: total 1000 / total_found 1568 / time 0.004 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] xhorxh / docs[1] 3759 / hits[1] 4943 / keyword[2] bush / docs[2] 7508 / hits[2] 15384 /
Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump
  • 2019-02-19

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump

Shtëpia e Bardhë i doli në mbrojtje njoftimit të Presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin amerikan me Meksikën. Si pasojë, disa shtete amerikane po përgatiten të ngrenë padi ligjore dhe demokratët e Kongresit të votojnë kundër miratimit të saj. R

No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

10 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)
  • 2018-12-05

10 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)

Sport – Doreza e bejsbollit e George W. Bush në kohën e Yale, viti 1948, kur ai ishte kapiten i ekipit universitar dhe nofka e tij ishte Poppy.  Në Shtëpinë e Bardhë, presidenti e mbante dorezën e vjetër të bazës së parë në një sirtar të tavolinës dhe e vishte atë kur donte t

11 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)
  • 2018-12-05

11 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)

Sport – Doreza e bejsbollit e George W. Bush në kohën e Yale, viti 1948, kur ai ishte kapiten i ekipit universitar dhe nofka e tij ishte Poppy.  Në Shtëpinë e Bardhë, presidenti e mbante dorezën e vjetër të bazës së parë në një sirtar të tavolinës dhe e vishte atë kur donte t

No Pic available
  • 2018-11-15

Trump nis sulme të reja kundër hetimeve për përfshirjen ruse

Presidenti amerikan Donald Trump sulmoi sërish të enjten hetimin lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016, megjithëse ka disa sinjale se Prokurori i Posaçëm Robert Mueller mund të jetë pranë përfundimit të punës së tij. Të paktën publikisht, hetimi 18 mujor i zotit Mu

No Pic available
  • 2018-06-18

Përçarja Merkel-Seehofer për emigrantët, Trump: Krimi në Gjermani u rrit!

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka sulmuar qasjen e qeverisë gjermane ndaj emigracionit, pasi ai është vendosur nën presion pas sulmeve të herë pas hershme ndaj emigrantëve. Trump thotë në një postim në Twitter se koalicioni i kancelares gjermane Angela Merkel duket “i dobët̶

Emigrantët, Trump do dërgojë ushtrinë në kufirin me Meksikën
  • 2018-04-03

Emigrantët, Trump do dërgojë ushtrinë në kufirin me Meksikën

Presidenti amerikan, Donald Trump është zotuar të dërgojë ushtrinë e SHBA-ve për të siguruar kufirin jugor të vendit me Meksikën. “Ne do të ndërmarrim veprime ushtarake”, tha Trump sot nga Shtëpia e Bardhë, duke shtuar se ky do të ishte një “hap i madh”. Më p