Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Nishani

Meta: total 1000 / total_found 3603 / time 0.004 / keyword[0] presidentin / docs[0] 43496 / hits[0] 58417 / keyword[1] nishani / docs[1] 18473 / hits[1] 49063 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Nishani dekoron Edmond Tullumanin me Titullin Mjeshtër i madh

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i akordoi producentit Edmond Tullumani Titullin Mjeshtër i madh. Vlerësimi i Kreut të Shtetit u bë me motivacionin: Në shenjë vlerësimi dhe mirënjohjeje për meritat e tij si producent i koncertit Tre tenorët shqiptarë, për organizimin e shumë akt

Nishani, një mijë medalje, e fundit për lazaratasin antifashist
  • 2017-06-23

Nishani, një mijë medalje, e fundit për lazaratasin antifashist

Mesditën e së premtes, kreu i shtetit, ka akorduar dekoratën e 1000 të tij. Ajo i është akorduar Bido Latifit, një personazhi të njohur gjatë pushtimit nazi-fashist, në zonën e Lazaratit. Familjarëve të tij i është dorëzuar titulli Dekorata e Artë e Shqiponjës me motivacionin Udh

No Pic available
  • 2017-06-16

Presidenti i ri, kriza e mundshme dhe rrugëzgjidhjet

Kjo analizë, studim i plote, pritshmëritë dhe tri sugjerimet per zgjidhjen e kësaj krize janë përgatitur nga Instituti i Studimeve Politike Me afrimin e datës së zgjedhjeve parlamentare 2017 është krijuar një problematikë e re që lidhet me Presidentin e ri të Republikës. Presiden

No Pic available
  • 2017-06-11

Nishani kujton 11 qershorin 2012, kur Kuvendi e votëbesoi si President

Presidenti në detyrë, Bujar Nishani, ka kujtuar sot 5 vjetorin e votimit të tij në krye të Shtetit nga Kuvendi i Shqipërisë. Në një postim në faqen zyrtare në fb, Nishani bashkë me falenderimin për të gjithë ata që i besuan, shpreh lutjen që të mos i ketë zhgënyer në ushtrimin e

No Pic available
  • 2017-06-03

Gjykata rrëzoi vendimin për padinë e Nishanit, Veliaj: Të paralajmërova që mos të ikje me turp

Erion Veliaj ka komentuar sot vendimin e Gjykatës, e cila rrëzoi padinë e kreut të Shtetit, Bujar Nishani në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, me pretendimin se ky i fundit i kishte dëmtuar imazhin. Në një takim në Njësinë Administrative Nr. 9, Veliaj pohoi se e kishte paralajmëru

No Pic available
  • 2017-06-03

Nga Armir Shkurti / Nishani duhet shkarkuar pas turpit të fundit sot

Sot Presidenti humbi gjyqin për fyerje. Sot Bujar Nishani duhet shkarkuar me ceremoni nga detyra! Të kishte burra ky shtet edhe orën e fundit e shkarkon, për ta zyrtarizuar mbylljen pa nder të lëngatës 4 vjeçare të Jarit dhe presidencës së tij. Presidenti është ende kryetari i Këshilli

Nishani merr pjesë në takimin e 22-të Ndërkombëtar të Berlinit
  • 2017-06-03

Nishani merr pjesë në takimin e 22-të Ndërkombëtar të Berlinit

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë në Takimin e 22-të Ndërkombëtar të Berlinit të organizuar nga Bundestagu i Gjermanisë dhe Shoqata gjermane për Bashkëpunim e Mirëkuptim mes Njerëzve. Në këtë edicion të 22-të, morën pjesë liderë e personalitete të shumta gjerman