Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Obama

Meta: total 1000 / total_found 6325 / time 0.006 / keyword[0] presidentin / docs[0] 44889 / hits[0] 60261 / keyword[1] obama / docs[1] 28935 / hits[1] 75504 /
Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Kush nuk e kalon dot Oqeanin, Edi Rama apo Sali Berisha?
  • 2019-02-01

Kush nuk e kalon dot Oqeanin, Edi Rama apo Sali Berisha?

Debatet, tensionet dhe fyerjet në Kuvend mes Edi Ramës dhe Sali Berishës, kanë zbuluar një lajm më vete, pas publikimit të përgjimeve nga Zëri i Amerikës të bisedave të mundshme mes kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako dhe bandës së Avdylajve, në lidhje me blerjen e votave. Pak

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën
  • 2019-01-28

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën

Mund të realizojmë ëndrrat tona. Mund të vazhdojmë të besojmë në ëndrrën amerikane. Dhe mund të kthehemi tek një Amerikë që i mbështet rrënjët në vlerat dhe historinë e saj te barazia dhe liria. Kamala Harris ka nisur kështu fushatën elektorale për zgjedhjet presidenciale të v

Kongresmenia Gabbard: Trump, mjaft u bëre k***a e Arabisë Saudite!
  • 2018-11-22

Kongresmenia Gabbard: Trump, mjaft u bëre k***a e Arabisë Saudite!

Kongresmenja Tulsi Gabbard (D-Hawaii), e parë nga shumë amerikanë si një rivale e mundshme për postin e Presidentit, ka shpërthyer në Twitter ndaj Donald Trump, duke i thënë atij se është bërë ku**a e Arabisë Saudite, pasi vazhdon të ruajë aleancën me Rijadin pas vdekjes së gazetar

SHBA fton Presidentin Putin në Uashington
  • 2018-10-26

SHBA fton Presidentin Putin në Uashington

Shtëpia e Bardhë ka ftuar zyrtarisht Presidentin rus Vladimir Putin në Uashington, njoftoi sot Këshilltari i Sigurisë Kombëtare John Bolton. “Ne e kemi ftuar Presidentin Putin në Uashington,” tha zoti Bolton në një konferencë shtypi gjatë një vizite në Gjeorgji, pak ditë p

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)
  • 2018-10-25

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)

Pako me bomba iu dërguan ish-presidentin amerikan, Barack Obama, ish-Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton dhe në zyrat e CNN në Nju Jork. Hetimi do të duhet të verifikojë nëse ka një atentator, i cili synon kundërshtarët e presidentit Donald Trump, disa ditë para zgjedhjeve të mes man

Obama kritikon Trump, thirrje demokratëve që të rikthejnë nderin
  • 2018-09-08

Obama kritikon Trump, thirrje demokratëve që të rikthejnë nderin

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka kritikuar të premten republikanët bashkë me presidentin aktual, Donald Trump, si dhe u ka bërë thirrje demokratëve të votojnë në zgjedhjet për Kongres në muajin nëntor për të rikthyer nderin dhe njerëzinë në qeverinë amerika