Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Obama

Total: 6305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.972Z

Nishani në SHBA, takon presidentin Obama

Gazeta ShqipNë kuadër të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara, presidenti i Republikës Bujar Nishani ka bërë një sërë takimesh me krerë dhe personalitete nga vende të ndryshme, mes të cilëve spikat ai me presidentin Barack Obama, në pritjen e organizuar nga Presidenti amerikan për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.362Z

Berisha takon presidentin Obama

Kryeministri Berisha i shprehu Presidentit Obama kënaqësinë e tij për pjesëmarrjen në këtë pritje dhe për takimin e ngrohtë me Presidentin Obama. Nga ana e tij, Presidenti Obama e përshëndeti përzemërsisht Kryeministrin Berisha dhe u shpreh se në Cikago, ku ai kishte punuar për një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.117Z

Rama takon presidentin Obama

E marte 09 Tetor 2012 2020 Edi Rama Lideri i opozites Edi Rama ka takuar presidentin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes Barak Obama. Takimi qe ka zgjatur 30 minuta eshte konfirmuar ne Twitter nga vete kreu socialist Rama. Ne mesazhin e tij Rama shkruan Ne fund nje takim i paharrueshem me president

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.086Z

Obama lavdëron ish-presidentin Bush

Në një shfaqje të rrallë dhe të ngrohtë, ish-presidenti George H. W. Bush u rikthye në Shtëpinë e Bardhë, të hënën. 89-vjeçari ndodhej atje për të dorëzuar çmimin e 5000-të të fondacionit të tij Pikat e dritës, por festa njohu gjithashtu edhe trashëgiminë e bamirësisë dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.364Z

Kryeministri Berisha takim me Presidentin Obama

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në pritjen e dhënë nga Presidenti amerikan Barack Obama për të gjithë krerët e shteteve dhe të qeverive, të cilët marrin pjesë në sesionin e 64-t të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.Gjatë kësaj pritje, Kryeministri Berisha pati rastin të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.362Z

Kryeministri Berisha takohet me Presidentin Obama

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në pritjen e dhënë nga Presidenti amerikan Barack Obama për të gjithë krerët e shteteve dhe të qeverive, të cilët marrin pjesë në sesionin e 64-t të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.Gjatë kësaj pritje, Kryeministri Berisha pati rastin të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.852Z

Ahmadinexhad sulmon Presidentin Obama

Presidenti iranian, Mahmud Ahmadinexhad, kritikoi ashpër Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Presidentin Barak Obama, duke e akuzuar atë personalisht për ndërhyrje në punët e brendshme të Iranit dhe duke i nënvizuar se qëndrimi i Uashingtonit gjatë trazirave post-zgjedhore në vendin e t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama