Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Topi

Total: 7021
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.292Z

Topi takon presidentin kroat Josipoviç

Presidenti Bamir Topi pati sot një takim të veçantë me Presidentin e Republikës së Kroacisë, Ivo Josipoviç, menjëherë pas ceremonisë së inaugurimi të tij në këtë detyrë, të mbajtur sot në Zagreb. Presidenti Topi i shprehu homologut të tij kroat urimet me të mira për zgjedhjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.069Z

Topi me Presidentin e Masoneve

Presidenti Bamir Topi takoi dje Presidentin e Orientit te Madh te Frances, Zhan Mishel Kijarde, ku u diskutua dhe per pavaresine e Kosoves. Gjate takimit, kreu i shtetit shqiptar vleresoi marredheniet historike mes Shqiperise dhe Frances dhe e njohu zotin Kijarde me zhvillimet e fundit demokratike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.663Z

Kryesocialisti Rama takon Presidentin Topi

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama po zhvillon takimin me Presidentin Bamir Topi. Lideri i opozitës ka mbërritur në selinë e presidencës rreth orës 12:00. Burimet nga Presidenca deklaruan se rreth orës 14:30 do të zhvillohet takimi mes kreut të shtetit dhe kryeministrit Sali Berish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.284Z

Ohër, Topi: Ftesë edhe për presidentin Tadiç

Presidenti i Republikës, Bamir Topi ftoi presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç si organizatorin e Samitit të IV të vendeve të rajonit, që të bëntë një ftesë edhe për presidentin e Serbisë, Boris Tadiç. Topi, i bëri deklaratat në mbyllje të Takimit të III, ku të katër presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.649Z

Topi takohet me Presidentin Sejdiu

Presidenti Bamir Topi u takua sot ne New York me Presidentin e Republikes se Kosoves Fatmir Sejdiu. Presidenti Topi i shprehu edhe nje here homologut te tij kosovar urimet per miratimin nga Asambleja e Pergjithshme e Kombeve te Bashkuara te rezolutes per ligjshmerine e shpalljes se pavaresise s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.981Z

Topi uron Presidentin e SHBA-së Obama

Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka uruar Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama me rastin e zgjedhjes në detyrën e tij. Topi e uron Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në emër të popullit shqiptar dhe në emrin e tij personal, duke i përcjell urimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.383Z

Topi fton Presidentin gjerman në Shqipëri

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, së bashku me Zonjën e Parë, Teuta Topi, përfundoi dje vizitën dyditore zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë me ftesë të homologut të tij, dr. Horst Köhler. Gjatë kësaj vizite të rëndësishme për zhvillimin e marrëdhë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama