Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Donald +Trump

Total: 1956
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.374Z

Donald Trump, gati skuadra e re e presidentit amerikan

I ashtuquajturi ekipi i tranzicionit të presidentit të ri të SHBA-ve Donald Trump, ka përcaktuar një listë prej 41 emrash për administratën e ardhshme amerikane që do të drejtojë vendin zyrtarisht pas datës 20 janar 2017. Mes emrave të individualizuar, është ai i ish-kryebashkiakut t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.922Z

Njihuni me bashkëshortet e Donald Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka pasur tri gra në jetën e tij dhe pesë fëmije më këto tri martesa.  Tashmë Melanie Trump, bashkëshortja aktuale e presidentit është është bërë Zonjë e Parë. Ivana Trump, ka qenë gruaja e parë e Donald Trump 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.197Z

Donald Trump sulm gjermanëve

Donald Trump kundër Gjermanisë? Jo vetëm fuqia ekonomike gjermane e bezdis presidentin amerikan. Edhe në konsultimet e G7 nuk gjendet dot një linjë e përbashkët me amerikanët. “Shumë, shumë i keq” është sufiçiti tregtar i Gjermanisë, duket se ka thënë presidenti amerikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.742Z

Përvjetori i zgjedhjes së Presidentit Donald Trump

Si sot një vit më parë, amerikanët zgjodhën Donald Trumpin si presidentin e tyre të 45-të. Zgjedhja e papritur e zotit Trump shkaktoi tronditje në gjithë vendin dhe mbarë botën, por nëntë muajt e tij të parë në detyrë kanë qënë kaotike. Trump ka përmbushur disa nga premtimet e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.542Z

Donald Tusk sulmon Donald Trump

p styletext-align justifyPresidenti i Keshillit Europian Donald Tusk ka paralajmeruar se deklaratat shqetesuese te presidentit amerikan Donald Trump jane mes sfidave me te cilat perballet BE-ja Ai tha se ndryshimet ne Uashington jane pjese e kercenimeve te jashtme per unionin ku perfshihen edhe Kin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.626Z

Donald Trump nuk do të kandidojë për president

Biznesmeni Donald Trump i ka dhënë fund çdo spekullimi të deri tanishem lidhur me kandidimin e tij për president të Shteteve të Bashkuara në vitin 2012. Ai tha se nuk do të jetë kandidat republikan për zgjedhjet e ardhshme presidenciale. “Unë i qëndroi bindjes se nëse do të kish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.373Z

Fotografi të Donald Trump në Mitrovicën veriore

Në veri të Mitrovicës, në njërën nga rrugët me të frekuentuara, janë vendosur fotot e presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Poshtë fotos, në gjuhën serbe shkruan: Serbët e përkrahën, kurse në gjuhën angleze: Serbët qëndruan me të g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama