Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Ilir +Meta

Total: 4109
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.493Z

Sot raundi i katërt për zgjedhjen e Presidentit, votohet Ilir Meta

Kreu i Kuvendit, njëherësh edhe kreu i LSI Ilir Meta pritet që sot të zgjidhet Presidenti i ri i Shqipërisë. Seanca plenare për votimin e Ilir Metës në krye të shtetit do të zhvillohet sot në orën 17:00 në  raundin e katërt të këtij procesi, pas dështimit të tre raundeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.243Z

Ilir Meta: Për zgjedhjen e presidentit nuk morëm dhjetë, por edhe nënta nuk është keq

Share Kryetari i LSI, Ilir Meta, duke folur për Alfred Pezën në Vizion Plus, tha se zgjedhja e presidentit meriton notën nëntë. Unë mendoj se është në kuptimin që do të ishte mirë që presidenti të ishte zgjedhur me 140 vota sikurse kemi shpresuar të gjithë ne. Në fund të fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.128Z

Ilir Meta nderon Rugovën e Jasharin

Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Kosovë, zv.kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, z. Ilir Meta, bëri homazhe dhe vendosi një kurorë me lule në varrin e ish-presidentit Ibrahim Rrugova në Prishtinë dhe në varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Pas homazheve mbi varrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.644Z

Ilir Meta Mbeshtes heqjen e imunitetit

Propozimi i presidentit Topi per heqjen e imunitetit te zyrtareve te perfolur per korrupsion nuk e ka lene indiferent kreun e LSI-se Ilir Meta. Ai ka mbeshtetur kete iniciative por nuk ka ngurruar te rreshtohet ne mbrojtje te ministres Majlinda Bregu. Mendoj se zonja Bregu ka bere nje pune m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.337Z

Shqiperi Edi Rama Ilir Meta takohen per procesin e zgjedhjes se Presidentit

Ne Shqiperi kryetari socialist Edi Rama dhe ai i Levizjes socialiste per Integrim Ilir Meta u takuan sot serish pas disa vitesh konfikti te hapur mes tyre per te diskutuar rreth procesit te zgjedhjes se presidentit te ri te vendit. Nje takim te cilin zoti Rama e cilesoi si pjese e dialogut edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.862Z

Ilir Meta ashpërson tonet: Kur diplomatë karagjozë tallen me Kushtetutën, është e drejta e Presidentit që

Presidenti Ilir Meta, ndërsa komentoi marrëveshjen mes PS dhe opozitës në parlament për ndryshimet Kushtetuese, tha se është në tagrin e politikës shqiptare të që vendosë për sistemin zgjedhor, dhe jo e ndërkombëtarëve. Në konferencën e përjavshme për shtyp, Kreu i shtetit ka ash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.928Z

Ilir Meta del nga Qeveria

Këto 4 ditët e fundit po flitet gjithnjë e më shumë për një largim të Lëvizjes Socialiste për Integrim nga koalicioni qeveritar me Partinë Demokratike dhe bashkimin e saj me Partinë Socialiste në një koalicion opozitar.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama