Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Obama

Meta: total 1000 / total_found 11713 / time 0.010 / keyword[0] presidentit / docs[0] 84829 / hits[0] 141049 / keyword[1] obama / docs[1] 28935 / hits[1] 75504 /
Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?
  • 2019-03-20

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?

Presidenti amerikan Donald Trump e ka tërhequr nominimin e zyrtares së lartë, që pritej të konfirmohej si ambasadore e SHBA-ve në Shqipëri, thotë gazetarja amerikane Sarah Carter, e cila pretendon se njeh edhe arsyen e kësaj lëvizjeje. Carter ka folur për Fox News, ndërsa e ka bërë p

Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati
  • 2019-03-03

Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati

Sipas njoftimeve në media, hetuesi i posaçëm, Robert Mueller e ka gati raportin për përzierjen ruse në zgjedhjet presidenciale 2016. Cilat mund të jenë pasojat për Donald Trump? Që në fillim duhet thënë se prej muajsh qarkullojnë spekulimet, se hetuesi i posaçëm amerikan, Robert Muel

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Trump, presidenti i parë pa një qen në Shtëpinë e Bardhë
  • 2019-02-15

Trump, presidenti i parë pa një qen në Shtëpinë e Bardhë

Do të më pëlqente të kisha një qen, por nuk kam kohë: kështu u justifikua Donald Trump para fansave të tij në El Paso për faktin që nuk ka një të tillë: ai është presidenti i parë në 120 vjet që nuk ka një qen. Si mund ta merrja atë për një shëtitje në lëndinë të Shtëpis

FBI ka hetuar Trump për bashkëpunim me Rusinë
  • 2019-01-12

FBI ka hetuar Trump për bashkëpunim me Rusinë

Shtëpia e Bardhë ka hedhur poshtë një artikull të gazetës New York Times, ku raportohet se FBI ka hapur dyshimet ndaj presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump për bashkëpunim të fshehtë me Rusinë. Ligjvënësit ishin shqetësuar në kohën kur Trump, në maj të vitit 2017 kis

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh
  • 2019-01-10

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh

Ajatollah-Ruhollah-Khomeini Në Republikën Islamike, Ali Khamenei mbajti gjallë flakën e revolucionit të ndezur nga themeluesi Khomeini. Tani Trump, nëse përpiqet ta shtyjë regjimin, rrezikon të marrë efekt të kundërt: bashkimin e një populli krenar dhe nacionalist. Çfarë ndien në kë

No Pic available
  • 2019-01-07

I besuari i Obamës, armik i Trump. Dorëhiqet Presidenti i Bankës Botërore

Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong Kim nëpërmjet një njoftimi befasues ka bërë të ditur se ai po largohet pas gjashtë vjetësh nga posti duke dhënë dorëheqjen. Dorëheqja e tij do të hyjë në fuqi që nga 1 shkurti. Kim, 59 vjeç, nuk pritej që të largohej deri në vitin 2022, pa