Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.486Z

Trikat e presidentit

Vendimi i Gjykates Kushtetuese nuk do ta befasoje shume Fatmir Sejdiun. Shefi i Shtetit duket se e ka nje plan per tu rizgjedhur ne postin e Kryetarit te Lidhjes Demokratike te Kosoves. Burime te Expressit thone se Sejdiu mund te heqe dore nga posti i Presidentit dhe te kandidoje per kreun e LDKs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.592Z

Opozita, ultimatum Presidentit

 Aristir LumeziOpozita i lë një javë afat Presidentit Topi për tryezën e radhës, në të kundërt, nisin protestat. Kryetari socialist Edi Rama mblodhi dje kryetarët e partive aleate, të cilët i informoi rreth tryezës së Presidentit Topi, ku ai dhe kryeministri Berisha shkëmbyen që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.601Z

DJALI I PRESIDENTIT

Natyrisht është një ngjarje që ne shqiptarët nuk mund ta kuptojmë, është një shenjë që ne shqiptarët gjithashtu nuk mund ta interpretojmë, por, më në fund, është një histori që do të ishte mirë ta tregonim për të kujtuar në një çast se vendi me demokracinë ndër më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.409Z

Rrezimi i Presidentit

Nje vendim i Gjykates Kushtetuese ka rrezuar ne menyre te menjehershme Presidentin e Kosoves Behgjet Pacolli. E kisha kontestuar zgjedhjen e tij ne krye te Kosoves jo per procedurat por per menyren se si ai u imponua politikisht ne nje situate te veshtire per partine fituese te zgjedhjeve PDK-ne dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.176Z

"Jo presidentit konsensual"

Me afrimin e zgjedhje presidentciale fryma e konfliktit dhe debatit midis partive politike shqiptare po rihapet dhe nje here.Deri tani si kandidatura kryesore paraqiten tre: Topi, Nano, Godo. Ata perbejne dhe kartat kryesore drejt kreut te shtetit, pa harruar ketu edhe ndonje figure tjeter e lene de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.529Z

Gjeneralet padi presidentit

Tre gjeneralët e liruar nga presidenti i Republikës kërkojnë të rikthehen në detyrë. Nëpërmjet tre padive civile, secili prej tyre i është drejtuar Gjykatës së Tiranës duke i kërkuar gjyqësorit që të pezulloj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.114Z

Pafuqia e Presidentit

Nga Mero Baze   Drejtori i Shërbimit Informativ dhe Prokurori i Përgjitshëm u takuan sot me Presidentin e Republikës në një takim formal, ku ata u inkurajuan, sipas Presidentit, të vazhdojnë punën e tyre kundër ekstremistëve radikalë myslimanë, që po rekrutojnë ushtarë për S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama