Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentja +Mogherini

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] presidentja / docs[0] 8681 / hits[0] 15858 / keyword[1] mogherini / docs[1] 1374 / hits[1] 2704 /
Mogherini mbërrin në Tiranë, ja axhenda e takimeve për sot
  • 2018-04-18

Mogherini mbërrin në Tiranë, ja axhenda e takimeve për sot

Federica Mogherini, shefja për politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, ka mbërritur në Tiranë mbrëmjen e sotme të së martës, pak orë pasi njoftoi nga Brukessli rekomandimin pozitiv për hapjen e negociatave me Shqipërinë për integrimin në BE. Kryediplomatja europiane ka darkuar me

Integrimi në BE, Rama: Jam i bindur për hapjen e negociatave
  • 2017-12-19

Integrimi në BE, Rama: Jam i bindur për hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë për Çështjet e Jashtme, njëkohësisht zv presidentja e Komisionit Evropian për Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini dhe me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor par mediave duke folur për çeljen e negociatave tha se është i

No Pic available
  • 2017-09-02

Vuçiç: Nuk do të ndryshojmë formatin e bisedimeve me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se Beogradi nuk do të ndryshojë formatin e bisedimeve me Prishtinën, në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian. Sipas tij, nëse një nga fuqitë e mëdha do të kërkojë të jetë pjesë e bisedimeve, atëherë të gjitha fuqitë

No Pic available
  • 2017-06-30

Vlahutin: Mandati i qeverisë së re Rama mandat për reformat

Shefja e Delegacionit të BE-së në Shqipëri, ambasadorja Romana Vlahutin, e sheh shumicën e votave për PS-në si një mandat të qartë për reforma. DW: Ambasadore Vlahutin, si i vlerësoni zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në raport me afrimin e tyre me vlerat demokratike dhe kulturën

No Pic available
  • 2017-06-30

Fitorja e PS në zgjedhje, Vlahutin: Një mandat i qartë për reformat

Shefja e Delegacionit të BE-së në Shqipëri, ambasadorja Romana Vlahutin, e sheh shumicën e votave për PS-në si një mandat të qartë për reforma. Në një intervistë për DË, Vlahutin thotë se mandati i Ramës duhet të shërbejë për modernizimin e shtetit shqiptar, që nga mbrojtja e

No Pic available
  • 2017-06-03

Engel i kërkon Brukselit të pezullojë procesin e anëtarësimit të Serbisë në BE

Ligjvënësi amerikan Eliot L. Engel, dënoi qëndrimin e autoriteteve serbe që nuk i lejuan hyrjen në Serbi, ish presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga. Ish presidentja Jahjaga pritej të merrte pjesë në një festival me emrin “Mirëdita.Dobardan” që synon, siç thuhet nxitjen e

No Pic available
  • 2017-03-04

Mogherini: Ky është kushti i vetëm për hapjen e negociatave me BE-në

Pas takimit me Presidentin Bujar Nishani, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë si dhe Zëvendës Presidentja e Komisionit Evropian Federica Mogherini zhvilloi një takim me studentët e Erasmus në Universitetin e Tiranës nën shoqërinë e Ministrit të