Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentja

Meta: total 1000 / total_found 8681 / time 0.004 / keyword[0] presidentja / docs[0] 8681 / hits[0] 15858 /
Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)
  • 2019-03-31

Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)

Avokatja liberale dhe kritike e Qeverisë, Zuzana Caputova ka mposhtur kundërkandidatin e saj me një diferencë të gjerë, për tu bërë presidentja e parë grua e Sllovakisë. Me pothuajse të gjitha votat e numëruara, Caputova ka fituar 58,4 për qind të votave në raundin e balotazhit. Kund

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Slovaki, një grua fiton raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale
  • 2019-03-18

Slovaki, një grua fiton raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Zuzana Caputova, një kritike e qeverisë aktuale, është në pole për t’u bërë presidentja e parë femër e Sllovakisë në balotazhin e 30 marsit, pasi mori më shumë se dyfishin e votave ndaj rivalit të saj Marosh efcoviç, i mbështetur nga partia në pushtet, në raundin e parë të

Eurodeputetët në luftë për Shqipërinë, Pack: PE të frenojë Knut Fleckenstein!
  • 2019-03-05

Eurodeputetët në luftë për Shqipërinë, Pack: PE të frenojë Knut Fleckenstein!

Kriza politike në Shqipëri nuk është e shtrirë vetëm në frontin opozitë-mazhorancë brenda vendit, por edhe në Bruksel, aty ku Doris Pack dhe Knut Fleckenstein janë rreshtuar në kahët respektivë dhe janë përplasur me deklarata. Presidentja e Forumit të Grave të PPE-së, me anë të

Tre gjyshër më vdiqën nga kanceri, mikja e Shqipërisë për kontroll në spital
  • 2019-02-19

Tre gjyshër më vdiqën nga kanceri, mikja e Shqipërisë për kontroll në spital

Presidentja kroate Kolinda Grabar Kitarovi e ka shprehur hapur së fundmi frikën që ka se mos preket nga kanceri. Sipas mediave vendase ajo ka kryer disa vizita në një spital në Zagreb në janar, ndërsa të premten e kaluar ka bërë një kontroll në një klinikë private. Sipas mediave të h

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën
  • 2019-01-28

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën

Mund të realizojmë ëndrrat tona. Mund të vazhdojmë të besojmë në ëndrrën amerikane. Dhe mund të kthehemi tek një Amerikë që i mbështet rrënjët në vlerat dhe historinë e saj te barazia dhe liria. Kamala Harris ka nisur kështu fushatën elektorale për zgjedhjet presidenciale të v

Gjermani, në krye të CDU-së zgjidhet një grua
  • 2018-12-07

Gjermani, në krye të CDU-së zgjidhet një grua

Presidentja e re e CDU-së, është Annegret Kramp-Karrenbauer. Ajo është 56 vjeçe, me një profil të ulët dhe politika qendrore, ka qëndruar në krye të partisë në 18 vitet e fundit. Kramp-Karrenbauer ka thyer balotazhin me Friedrich Merz gjatë kongresit të partisë në Hamburg. Duke kan