Rezultate te kerkimit per termin: +Presps

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] presps / docs[0] 12 / hits[0] 41 /
No Pic available
  • 2010-08-23

Zv/ministri Noka: Ja rrugët që do të mbarojnë më 2011

Ernest Noka, rrugët që u ndërtuan në 2010-n dhe përmirësuan turizmin Jan me dhjeta kilometra rrug t reja t shtruara gjat vitit 2010, q i kan dhn nj impuls t madh sezonit turistik t ksaj vere. N nj intervist dhn pr gazetn “standard”, zvendsministri i Punve Publi

No Pic available
  • 2010-08-07

Kryeministri: 5 miliardë lekë investime në Himarë

Kryeministri Sali Berisha edhe kt vit ka zgjedhur bregdetin e Jugut pr tpushimet e tij, por prsri pa u shkputur nga prurimi i veprave infrastrukturore. Ndalesa e radhs ishte n Pilur t Himars, ku ai pruroi lotin e par prej 4 km q do t lidh Pilurin me detin, me vler 45 milion lek.

No Pic available
  • 2010-07-15

Zymberaj, aktori i kutisë edhe i Evropës

Mentor Zymberaj sht shpallur aktori m i mir n festivalin “Actor of Europe” (Aktori i Evrops), i cili pr t tetn her me radh u mbajt n Qendrn e Kulturs n Saraj, afr liqenit t Presps n Maqedoni. Kryetari i juris ndrkombtare, Blagoj Stefanovski, ishte ai q ia dorzoi mimin

No Pic available
  • 2010-07-07

Poetët nën malin e Moravës

U rrokullisn gurt poetik nga mali dhe zun vendin e tyre n Kor. sht krijuar nj tradit e bukur n kt qytet, duke natyralizuar nett poetike, net t bukura verore q pikojn ves mbi blirt dhe atit e shtpive dhe prhapin nj arom dehse n t gjith hapsirn e maleve dhe t fushs rreth e qark. Fa

No Pic available
  • 2010-07-01

"Alia do bombardonte ambasadën me 3 mijë refugjatë"

Refugjate ne Ambasaden Gjermane Ambasadori flet për 2 korrikun, kur ai hapi dyert e ambasadës gjermane për shqiptarët “Nse nj popull nuk ka m frik, regjimi nuk sht n gjendje ta ket kontrollin”. Kshtu shprehet Werner Daum, nj gj

No Pic available
  • 2010-06-22

Liqeni i madh i Prespës dhe problemet ekologjike

Duke marr shkas nga artikulli ”Prespa n rrezik”, t botuar n gazetn “standard” n dat 12 qershor 2010, m lindn nj sr pyetjesh q kan t bjn me konkluzionet paraprake t dala nga studimet e kryera deri m sot n kompleksin e liqeneve t Presps dhe ndikimit n liqen

No Pic available
  • 2010-06-12

Prespa në rrezik, Shkencëtarët: Po zhduket liqeni i madh; moçalishte i vogli

Ministri Mediu: Çështja duhet të zgjidhet. Rektori Kule: Studime të këtij lloji, ogur i mirë për shkencën shqiptare N tre dhjetvjeart e fundit, Liqeni i Madh i Presps ka humbur 1/6 e ujrave t tij, duke vendosur n rrezik vet ekzistencn e tij funksionale dhe t ekonomis n zon