Rezultate te kerkimit per termin: +Prestigjiozja +The +New

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.001 / keyword[0] prestigjiozja / docs[0] 500 / hits[0] 533 / keyword[1] the / docs[1] 27484 / hits[1] 58033 / keyword[2] new / docs[2] 14018 / hits[2] 21747 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-02

New York Times shkruan për këngëtaren shqiptare: Një zë i madh, perfekt

Në një artikull special, prestigjiozja amerikane Neë York Times, shkruan vlerësimet më të larta për këngëtaren shqiptare Dua Lipas, e cila çdo ditë e më shumë po jeton suksese në industrinë botërore të muzikës. New York Times @nytimes A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

War Dogs shfaqet premiera e filmit hollivudian per ngjarjen e Gerdecit
  • 2016-08-21

War Dogs shfaqet premiera e filmit hollivudian per ngjarjen e Gerdecit

Transmetuar me 20082016 - 1536 Filmi i dikurshem qe fliste per nje lufte imagjinare te SHBA me Shqiperine i ka lene vendin nje ngjarjeje te vertete te futur ne skenaret e Hollivuditbr br War Dogs apo qente e luftes filmi i shtepise se njohur filmike Warne

Trafiku i armëve, fillmi hollivudian për Diverolin dhe Shkelzen Berishën Qentë e Luftës në kinematë amerikane
  • 2016-08-08

Trafiku i armëve, fillmi hollivudian për Diverolin dhe Shkelzen Berishën Qentë e Luftës në kinematë amerikane

Shtëpia shumë e njohur kinematografike e Hollivudit, Warner Bros. Pictures, më datë 19 gusht 2016 do të prezantojë premierën e filmit War dogs, Qentë e luftës, me regji dhe skenar të Todd Phillips, autorin e Trilogjisë së famshme Hangover, e cila njihet si një ndër filmat që ka thy

Saimir Pirgu: Il mio Canto, një album si dokument
  • 2016-03-04

Saimir Pirgu: Il mio Canto, një album si dokument

Turi koncertor për prezantimin e albumit të tij "Il mio Canto" e ka sjellë në Tiranë së fundi, ku nesër në mbrëmje do të këndojë për publikun shqiptar në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. Albumi që ka nisur xhiron e botës, është një dokument i tenorit për të prezantuar

10 spiunët më të aftë në histori
  • 2014-04-16

10 spiunët më të aftë në histori

Historia e spiunazhit është e mbushur plot me agjentë të famshëm, që me heroizmat e tyre për kombin, apo dhe tradhtinë për kombin e tyre kanë hyrë në histori. Prestigjiozja britanike The Guardian rendit 10 spiunët më të aftë të historisë. Rasti i Kim Filbit është ndoshta më inte

10 uniformat sportive më të bukura në botë
  • 2014-04-11

10 uniformat sportive më të bukura në botë

Prestigjiozja britanike The Guardian ka stiluar 10 uniformat sportive më të bukura në botë. Në vendin e parë ajo rendit fanellën e Zelandës së Re, për të cilën thotë se: Skuadra e hershme e tyre kombinonte ngjyrën e zezë me një lule fieri të bardhë dhe pantallona të shkurtra të b