Rezultate te kerkimit per termin: +Prestigjiozja

Meta: total 542 / total_found 542 / time 0.000 / keyword[0] prestigjiozja / docs[0] 542 / hits[0] 578 /
Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje
  • 2019-04-11

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane Bild raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përplasje që ka shkuar deri te shkëmbimet e grusht

No Pic available
  • 2019-04-05

Gjermania, bordello më e madhe e Europës, Le Point: Shumë vajza shqiptare!

Gjermania është bordello më e madhe e Europës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze Le Point në një artikull të botuar së fundmi, ku publikon edhe shifra tronditëse për tregun e prostitucionit në vendet kryesore të BE-së. Sipas të dhënave, në Gjermani janë ta aksesueshme 3.500 bor

Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!
  • 2019-03-20

Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!

Vetëm pak ditë para nisjes së eliminatoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjiozja italiane Gazzetta Dello Sport, ka analizuar 10 grupet kualifikuese që do të përcaktojnë 20 skuadrat e kualifikuara në Europian ndërsa 4 të tjera do të zbulohen nga faza play off e Ligës së Kombeve.

No Pic available
  • 2019-03-20

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si The independent, The Economist, The Guardian, Vanity Fair, FDI Magazine, Vogue, Vanity Fair, Gioia, Gambero Rosso apo Apolitical, edhe gazeta e djath

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!
  • 2019-03-15

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!

Të premten, kryeministri e ka nisur duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një artikull të prestigjiozes britanike The Independent, qw e cilëson Shqipërinë si një nga destinacionet kryesore qe nuk duhen lënë pa u vizituar. MIRËMËNGJES dhe me këtë artikull të bukur për Shqipëri

Investigimi i The Independent: Shqipëria, Kolumbia e Europës!
  • 2019-01-27

Investigimi i The Independent: Shqipëria, Kolumbia e Europës!

Kultivimi dhe trafikimi i drogës nga Shqipëria në vende të ndryshe të Europës ka qenë një nga temat investiguese të mediave britanike. Prestigjiozja The Indipendent, në një artikull të shkruar nga gazetari Borzou Daragahi, shkruan se Shqipëria është kthyer në Kolumbinë e Europës, d

No Pic available
  • 2019-01-23

Shqipëria, mes 20 destinacioneve më të bukura për 2019-n

Prestigjiozja e përditshme Le Monde ka renditur Shqipërinë mes 20 destinacioneve të preferuara që duhet vizituar gjatë këtij viti. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me artikullin e prestigjiozes franceze, ku përfshihet edhe Shqipëria. Mirëmëngjes dhe me këtë faqe të prestigjoze