Rezultate te kerkimit per termin: +Pretenca

Meta: total 1000 / total_found 1016 / time 0.000 / keyword[0] pretenca / docs[0] 1016 / hits[0] 1193 /
Pretenca/ Ja sa vite burg kërkon Prokuroria për Klement Balilin
  • 2019-04-08

Pretenca/ Ja sa vite burg kërkon Prokuroria për Klement Balilin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë sot pretencën për Klement Balilin, duke kërkuar që ai të dënohet me 18 vite burg si pasojë e akuzave për trafik ndërkombëtar droge. Eskobari i Ballkanit përfiton ulje të dënimit nga gjykimi i shkurtuar, ndaj vitet e burgut për të zbresin në

Balili kthehet në telenovelë, dështon sërish gjyqi për
  • 2019-03-26

Balili kthehet në telenovelë, dështon sërish gjyqi për

Ka dështuar sërish ditën e sotme pretenca për Klement Balilin. Arsyeja ishte se në seancë mungonin i pandehuri dhe avokati i tij. Seanca u shty për në datën 2 prill. Në seancën e fundit të zhvilluar me 12 mars, gjyqtarja Flora Hajredini u detyrua që të shtyjë seancën për shkak të

Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)
  • 2019-03-19

Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)

Në seancën e sotme gjyqësore lidhur me vrasjen e Marvi Mihalit, pritet të lexoheshin konkluzionet e palës mbrojtëse. Por për shkak të debateve të ashpra mes familjarëve të viktimës dhe të dyshuarve, seanca u shty. Prindërit e viktimës, thanë se kanë pritur ndjesë nga familjarët e

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!
  • 2019-03-12

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!

Rudina Hajdari sqaroi ditën e djeshme opinion publik për vendimin e saj lidhur me mosdorëzimin e mandatit të deputetes, duke theksuar se do të mbetet në Parlament dhe se nuk mund të marrë pjesë në një aksion opozitar me LSI, që ka vjedhur vota. Pas deklaratës së vajzës së Azem Hajdar

Avokati mungon në seancë, shtyhet pretenca për Klement Balilin
  • 2019-03-12

Avokati mungon në seancë, shtyhet pretenca për Klement Balilin

Seanca për dhënien e pretencës nga Prokuroria për Klement Balilin, i njohur si Eskobari i Ballkanit është shtyrë për në datën 26 mars. Seanca ishte parashikuar të zhvillohej sot, por ka munguar avokati mbrojtës i Balilit, ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku. Gjykata e Krimeve të Rënda

Vrasja për një karikues, jepet pretenca për katër të akuzuarit
  • 2019-03-04

Vrasja për një karikues, jepet pretenca për katër të akuzuarit

Prokuroria e Tiranës ka dhënë sot pretencën për katër të akuzuarit për vrasjen e Marvi Mihalit. 24-vite burg kërkoi organi i akuzës për Dejvi Bitraj, 20 vite për Marsel Allën, 18 vite për Eugen Bitraj dhe 25 vite për Kridens Allën. Vendimi ndaj të pandehurve do të jepet më 19 mars

Pranohet kërkesa e Balilit për gjykim të shkurtuar, në 12 mars pretenca
  • 2019-02-25

Pranohet kërkesa e Balilit për gjykim të shkurtuar, në 12 mars pretenca

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda në kryeqytet ka pranuar këtë të hënë kërkesën e të panderhurit Klement Balili për gjykim të shkurtuar. Ndërkohë, më 12 mars do te lexohet pretenca. Gjykimi i shkurtuar i jep të drejtën Balilit të përfitojë ulje të dënimit, n