Rezultate te kerkimit per termin: +Prezantimi

Meta: total 1000 / total_found 4449 / time 0.002 / keyword[0] prezantimi / docs[0] 4449 / hits[0] 4846 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Gara për QKK. Alimani: Mbështes Ilir Butkën, jo platforma me workshope

Regjisori Bujar Alimani e sheh garën që po bëhet për kreun e ri të Qendrës Kinematografike shqiptare, si një garë që duhet të ketë vëmendjen e gjithë komunitetit të artistëve. Kjo, pasi Qendra është një institucion që duhet të jetë në fokusin e njerëzve të kinemasë. Dhe pse

Voltana Ademi dush të ftohtë Ardi Veliut: Shkodrën se bëjnë 3 policë! (VIDEO)
  • 2019-04-01

Voltana Ademi dush të ftohtë Ardi Veliut: Shkodrën se bëjnë 3 policë! (VIDEO)

Prezantimi i Valdrin Pjetrit si prefekti i ri i Shkodrës ka degjeneruar në një përplasje midis kryebashkiakes Voltana Ademi dhe Drejtorit të Policisë Ardi Veliu. Ademi e revoltuar i ka kërkuar llogari Shefit të Policisë për goditjet e munguara ndaj bandave të krimit të organizuar në qyt

No Pic available
  • 2019-03-30

Karta e Studentit/ Veliaj: Tirana e ka gati! Ja 40 shërbimet që ofrohen

Bashkia e Tiranës do të jetë e para në rang vendi që do të ketë gati kartën e studentit. I pranishëm në konferencën Studime akademike mbi sjelljen njerëzore, edukim dhe shkenca sociale të Universitetit Mesdhetar, Veliaj dha lajmin e mirë se javën e ardhshme do të bëhet prezantimi i

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news
  • 2019-03-29

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news

Pacientët dhe anëtarët e familjes para diagnozës së kancerit kërkojnë lajme për sëmundjen, por është e vështirë të manovrohet në detin e informacionit (online dhe jo vetëm) dhe të dish se si të zgjedhësh se kujt duhet ti besosh është thelbësore. Këtu janë disa këshilla nga G

Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?
  • 2019-03-18

Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?

Rrëzimi i dytë i një avioni të ri Boeing brenda pak muajsh ka zgjuar dyshimet për sigurinë e tij. Deri tani Boeing 737 konsiderohej si shtylla kurrizore e flotave mbarë botërore. Kompanisë turistike gjermane TUI duket nuk i ecën fati. Që prej dy vjetësh ajo po përgatitet për marrjen e

Tërmet në PS e Shkodrës 5 muaj para zgjedhjeve, ndryshohet kryetari (EMRI)
  • 2019-02-15

Tërmet në PS e Shkodrës 5 muaj para zgjedhjeve, ndryshohet kryetari (EMRI)

Arvid Osja në të majtë dhe Edmond Emini në të djathtë Rreth pesë muaj para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, PS-ja e Shkodrës ka pësuar ndryshime në radhët e saj. Teksa kryeministri Edi Rama nuk e ka konfirmuar ende nëse do të jetë Senida Mesi, kandidatja e shumicës përballë Volta

Raporti Antidrogë 2018, Xhafaj vlerëson policinë, kunja opozitës: Heshtni tani!
  • 2019-02-13

Raporti Antidrogë 2018, Xhafaj vlerëson policinë, kunja opozitës: Heshtni tani!

Sot u prezantuan në Tiranë, rezultatet në luftën antikanabis për vitin 2018, ku nga drejtuesit të më lartë të policisë së Shtetit u vendos theksi te pakësimi i sipërfaqeve të kultivuara dhe goditja e grupeve kriminale që trafikojnë hashashin. Këto shifra pozitive kanë sjellë edhe