Rezultate te kerkimit per termin: +Prgjithshme

Total: 655
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Balla: Berisha synon t siguroj Prokurorin e Prgjithshme

Deputeti socialist Taulant Balla ka vijuar me akuzat kundr qeveris dhe kryeministrit Sali Berisha. N nj konferenc pr shtyp ai u shpreh se synimi i shefit t ekzekutivit sht q t siguroj edhe Prokurorin e Prgjithshme, pavarsisht deklaratave t tij. Nj tjetr vrejtje e tij ndaj zotit Berisha ka t bj edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Zgjedhjet e prgjithshme n Irak m 7 mars

Zgjedhjet e prgjithshme n Irak do t zhvillohen m 7 mars, e jo m 6 mars apo 27 shkurt si ishte propozuar m hert, ka vendosur Kshilli presidencial n Bagdad. Zyrtari i Komisionit zgjedhor, Kasim Al Abudi, theksoi se Kshilli presidencial megjithat vendosi q zgjedhjet parlamentare t mbahen m 7 mars, e j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.618Z

Pas një viti, OBSH shpall të mbyllur pandeminë e gripit A/H1N1

Iu desh nj vit pa asnj rast konkret, q Organizata Botrore e Shndetsis t shpall t mbyllur pandemin e gripit A/H1N1, njohur ndryshe si gripi i derrave q futi panikun n mbar botn nj vit m par. Vendimi sht marr nga drejtoresha e Prgjithshme e OBSH-s, Margaret Chan, bazuar n Kshillat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

AZHBR dhe Tatimet, marrëveshje për debitorët nga shpërndarja e naftës pa akcizë

Agjencia pr Zhvillim Bujqsor dhe Rural dhe Drejtoria e Prgjithshme e Tatimeve kan nnshkruar nj marrveshje bashkpunimi me qllim ndjekjen e t gjith debitorve q rezultojn nga shprndarja e nafts pa akciz n vitet 2004-2005. Sipas ksaj marrveshjeje t nnshkruar n prani t Ministrit t Bujqsis, Ushqimit dhe M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

Dokumentacioni pr Mediun, ne Kuvend

Prokuroria e Prgjithshme i drgoi sot Kuvendit t Shqipris materialet shtes shkresore pr t marr autorizimin pr t ndjekur penalisht ish-ministrin e Mbrojtjes, deputetin republikan Fatmir Mediu, pr ngjarjen rnd t15 marsit t ndodhur n fshatin Grdec, rreth 20 kilometra larg Tirans. Burime zyrtare nga P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.922Z

Kosovë, Thaçi: Gati për Asamblenë e OKB-së

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai tha se institucionet e vendit po prgatiten maksimalisht pr Asamblen e Prgjithshme t Kshillit t Sigurimit e cila do t mbahet me 14 shtator. Thai gjat mbledhjes s rregullt t qeveris deklaroi , se sht i sigurt n suksesin e plot t Kosovs edhe n Asamblen e Prgjithshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Gjasht ekspert t FBI-s pr ngjarjen e Grdecit

FBI ka miratuar ardhjen e gjasht ekspertve, t cilt do t ndihmojn n identifikimin e kufomave si dhe t kqyrjes e analizimit t vendit t ngjarjes n Grdec t bashkis Vor. N njoftimin pr shtyp t Prokuroris s Prgjithshme, t shtunn, thuhet se n prgjigje t krkess s Prokurores s Prgjithshme, Ina Rama, pak dit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama