Rezultate te kerkimit per termin: +Prifti

Meta: total 1000 / total_found 12114 / time 0.005 / keyword[0] prifti / docs[0] 12114 / hits[0] 27963 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Vuante nga depresioni, i riu hidhet nga pallati shpëton mrekullisht

Një 35-vjeçar, i cili është hedhur nga kati i 3-të i një pallati në Korçë, ka shpëtuar mrekullisht. Blutë e qytetit bëjnë me dije se i riu M.Prifti vuante nga depresioni dhe kurohej prej kohësh. Aktualisht ai ndodhet në spitalin e Korçës ku po merr mjekimin e nevojshëm, ndërsa më

Kush është shoferi i autobusit të shkollës që tentoi masakrën
  • 2019-03-21

Kush është shoferi i autobusit të shkollës që tentoi masakrën

I lindur në Francë nga prindër senegalezë, shtetas italian që nga viti 2004, pasi u martua me një breshiane nga e cili ishte ndarë. Ousseynou Sy, i njohur si Paolo, 47 vjeç, është shoferi i autobusit të tentativës së masakrës të San Donato (Milano), me patentë shoferi të pezulluar p

Shuhet virtuozi i ahengut shkodran, Shqyri Alushi
  • 2019-03-19

Shuhet virtuozi i ahengut shkodran, Shqyri Alushi

Shyqyri Alushi virtuozi i muzikës dhe këngës popullore qytetare shkodrane, është shuar në moshën 85 vjeçare. Ikja e tij është një humbje për kulturën muzikore në vend. Pasionin për muzikën popullore, që do të kthehej më pas në jetën e tij, ai e trashëgoi prej babait. Ai interpr

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)
  • 2019-03-16

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)

Një shqiptar ka gjetur vdekjen teksa ishte duke punuar. Bëhet fjalë për 45-vjeçarin Sokol Rahshta, i cili  më datë 12 mars ra nga një shkallë në Ponte Stella, Itali. Incidenti kishte ndodhur mëngjesin e 12 marsit dhe një ditë më pas ai u nda nga jeta. Shqiptari së bashku me punëtor

No Pic available
  • 2019-03-03

Zherar de Nerval dhe pashai shqiptar i Akrës

Luan Rama Duke lexuar për jetën romaneske të autorit të romanit « Konti i Monte Kristo », Alexandre Dumas, kisha ndeshur dhe një shënim të tij për vdekjen e poetit të famshëm Gerard de Nerval, të cilin ai dhe gjithë gjenerata e shkrimtarëve bashkëkohës e çmonin shumë. Në të ai s

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Kapen 3 shqiptarë me kokainë dhe hashash në Itali (Emrat)
  • 2019-02-02

Kapen 3 shqiptarë me kokainë dhe hashash në Itali (Emrat)

Autoritetet italiane kanë vënë në pranga 3 shqiptarë, të cilët u kapën më kanabis dhe kokainë. Mësohet se shqiptarët janë arrestuar në Ragusa dhe u është gjetur 50 kg hashash dhe 1 kg kokainë. Në pranga kanë rënë shtetasit shqiptare Pandeli Prifti, Lulzim Ndreu dhe Kujtim Rrapu