Rezultate te kerkimit per termin: +Prilli

Total: 2749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.929Z

PS 1 prilli dita e qeverise

PS 1 prilli dita e qeverise E hene 01 Prill 2013 1545 p styletext-align justify p PS 1 prilli dita e qeveriseDita e genjeshtrave 1 prilli eshte perdorur nga opozita per te ironizuar qeverine dhe premtimet e pambajtura Sekretari per ekonomine  Ervin Bushati ka deklaruar se kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.105Z

2 prilli, kujtohen 4 dëshmorët e demokracisë

03/04/2009  Ceremoni përkujtimore në sheshin kryesor të Shkodrës. Vizitat edhe në familjet e të vrarëve SHKODER- Plot 18 vjet pas rënies së katër dëshmorëve të demokracisë në Shkodër ende nuk janë vënë gjetur e dënuar vrasësit e tyre, ndonëse më 2 prill 1991 dhanë j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.143Z

Prilli dhe Kalluci…

Martin LekaPrilli ka qenë vazhdimisht i “varfër” në “ditarin enciklopedik” të datave të shënuara. Po të mos pushtonte Shqipërinë Musolini më 7 Prill, po të duronte edhe pak ditë e të mos kishte dhënë frymë Enver Hoxha më 11 Prill dhe po të mos bënin pakt Sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.708Z

Nga 1 Prilli tek 1 Maji

Edmond Tupja Duke kaluar nëpër mendje historikun e 1 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Punës, që, në Tiranën e Shqipërisë komuniste, festohej me një madhështi sa vinte e më të shtirë, por deri diku edhe mjerane, edhe qesharake, sesi m'u kujtua se pjesëmarrja në të ishte e detyruar dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.079Z

Prilli që çmendi Edi Ramën

  Muaji që kaloi ishte një muaj krize për Edi Ramën. Sukseset e qeverisë "Berisha" çmendin vetëm një njeri, dhe ky është Edi Rama. E kishte lënë pikërisht për ditën e sotme sulmin më të fortë, sulm me të cilin mendoi se do të përmbyste me "një të rame, një të vram

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.532Z

1 Prilli dita e genjeshtrave

brbrShume njerezve u ka ndodhur qe te pakten nje here te kene rene pre e rengjeve ne ate qe njihet si dita e genjeshtrave 1 prilli Dita e shakave ku gjithkush perpiqet te shpike nje genjeshter te vogel apo te madhe per te shkaktuar te qeshura vazhdon te kete persona qe e pesojne prej saj ndonese ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.742Z

2 prilli, dita D e dialogut politik

“20 prilli është shumë datë e vonë. Vendet anëtare të BE-së nuk do të kënaqen vetëm me nënshkrimin e një marrëveshjeje. Ato do të kërkojnë të shohin edhe zbatim. 2 prilli është data e fundit. N&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama