Rezultate te kerkimit per termin: +Primitivizmi

Total: 97
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.529Z

Vizat Berisha Opozita kunder procesit

Kryeministri Sali Berisha akuzon opoziten se po ben propagande kunder liberalizimit te vizave. Ne mbledhjen e sotme te grupit kuvendor demokrat Berisha akuzoi PS-ne se beri perpjekje per te penguar procesin dhe po tenton qe te coje mesazhe negative ne Evrope.I kerkoj opozites qe te dale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.050Z

Berisha: Historia 12 do te ndryshoje

Historia e Shqiperise duhet te rishkruhet, por kjo duhet te behet me objektivitet dhe ndershmeri. Ky ishte rekomandimi qe dha pasditen e djeshme kryeministri Berisha, ne pergjigje te debateve per tekstin e se Shqiperise se klases se 12-te. Teksa eshte shprehur se per shkak te vizites ne SHBA, kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.232Z

Berisha sulmon kundërshtuesit e regjistrimit

Zoti Berisha tha ne mbledhjen e qeverise se organi i ngarkuar me censusin do te ketë gjithë mbështetjen financiare. “Të gjitha komentet që bëhen kundër këtij akti, janë shprehje e një primitivizmi njerëzor, të shkallës më të lartë. Sharlatanë të vërtetë, mjeranë politikë, h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.405Z

Koçi komenton situatën politike

29/12/2009  Deklarata Kryetari i PSV ’91 u shpreh dje lidhur me situatën politike në vend. “Po afron një vit sfidash të mëdha për vendin dhe shoqërinë shqiptare. Viti 2010 kërkon nga politika shqiptare të heqë dorë nga huqet e vjetra dhe primitivizmi. Një politikë e njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.909Z

Matoshi: Në Kosovë po fiton injoranca

Analisti politik, Halil Matoshi, ka reaguar ashpër ndaj shkarkimit të rektorit Ramadan Zejnullahu. Ai ka shkruar se në Kosovës gjithandej po fiton injoranca sipas tij po janë në shumicë. Më poshtë mund të lexoni postimin e tij të plotë: Alberta Troni nga sot e ke humbe simpatine e qyteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.400Z

Koçi: Takimi Berisha-Rama, jo një tradhti

Për kryetarin e PSV-së, Petro Koçi, po afron një vit sfidash të mëdha për vendin dhe shoqërinë shqiptare. Ai gjykon se 2010-a kërkon nga politika shqiptare të heqë dorë nga huqet e vjetra dhe primitivizmi. Një politikë e njerëzve të civilizuar dallohet nga fuqia për dialog mes të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama