Rezultate te kerkimit per termin: +Princave

Meta: total 134 / total_found 134 / time 0.000 / keyword[0] princave / docs[0] 134 / hits[0] 152 /
Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool
  • 2019-03-15

Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool

Është hedhur mesditën e sotme në Nion në Zvicrës, shorti për fazën çerekfinale të Champions League. Vazot kanë siguruar një përballje të lehtë për kampionët e Italisë, Juventus pas përmbysjes së çmendur në Allianz Stadium kundër Atletico Madrid me 3 gola të yllit portugez Cri

Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions
  • 2019-03-07

Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions

Manchester United ka bërë mrekullinë në Parc des Princes, duke skualifikuar nga Champions League PSG, pas një fitoreje 1-3. Edhe pse francezët fituan ndeshjen e parë 0-2 në Angli, për ta Champions League duket se është një kompeticion i mallkuar, pasi dështuan keqazi në shtëpi. Lukak

No Pic available
  • 2019-02-08

Pas Mona Lisa-s, Da Vinçi na rishfaq sërish artin e tij të madh (Foto)

– Një zbulim sensacional – E pabesueshme Dora e Leonardo da Vinçit na rivjen sërrish dhe na shfaqet me një krijim të panjohur: Martiri San Sabestian Duket sikur ka zgjatur dorën sipër varrit për të na treguar dhe një vizatim të thjeshtë të tij. Martiri është atje, lidhur

PSE U ANULUA SAMITI I DIASPORËS?
  • 2018-11-09

PSE U ANULUA SAMITI I DIASPORËS?

Nga Petrit KUÇANA Ngjante tejet përbuzës sesa i neveritshëm një njoftim i shpërndarë nga ambasadat shqiptare nëpër botë: Ju njoftojmë se Samiti i dytë i Diasporës do të mbahet në datën 2 mars 2019. Mbajtja e Samitit të Dytë të Diasporës në mars do të përkojë me përvjetorin e

Arabia Saudite liron nga burgu disa princa dhe biznesmenë
  • 2018-01-28

Arabia Saudite liron nga burgu disa princa dhe biznesmenë

Autoritetet saudite kanë liruar një numër të madh të princave dhe biznesmenëve të arrestuar gjatë një operacioni kundër korrupsionit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat europiane, të cilat raportojnë se personat që u mbajtën në hotelin Ritz-Carlton të Rijadit u liruan pas arritj

Letra e Bajronit dërguar së ëmës, zonjës Katerina Gordon Bajron
  • 2018-01-22

Letra e Bajronit dërguar së ëmës, zonjës Katerina Gordon Bajron

Miti Bajronian shqiptar Dorian Koçi Filozofi dhe esseisti i njohur anglez FrancisBacon (1561-1626) në esenë e tij mbi Udhëtimet shkruan se udhëtimi , për moshat e reja është pjesë e edukimit, në moshat e vjetra është pjesë e eksperiencës. Që prej asaj kohe udhëtimi i njohur ndryshe d

No Pic available
  • 2017-11-29

Kombet, parë në një këndvështrim dhe perspektivë tjetër

Nga Miron Çako* Festat e 28-29 Nëntorit na sjellin në kujtesë retrospektive ngjarjet historike të themelimit të kombit dhe shtetit shqiptar në vitin 1912 dhe çlirimin prej pushtuesve nazifashistë nga Lufta Nacionalçlirimtare në vitin 1944. Këto dy ngjarje na rizgjojnë ndjenjë kombëtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama