Rezultate te kerkimit per termin: +Princes

Meta: total 197 / total_found 197 / time 0.000 / keyword[0] princes / docs[0] 197 / hits[0] 209 /
Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions
  • 2019-03-07

Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions

Manchester United ka bërë mrekullinë në Parc des Princes, duke skualifikuar nga Champions League PSG, pas një fitoreje 1-3. Edhe pse francezët fituan ndeshjen e parë 0-2 në Angli, për ta Champions League duket se është një kompeticion i mallkuar, pasi dështuan keqazi në shtëpi. Lukak

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë
  • 2019-03-05

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë

Të ardhurat nga stadiumet janë një ndër burimet kryesore për klubet më në zë të Europës. Për sezonin 2017-18 në krye të listës me 10 ekipet që kanë arritur të arkëtojnë të ardhura të majme nga shitja e biletave janë Barcelona dhe Reali i Madridit.  Camp Nou me 144.8 milionë e

Barcelona dhe Neymar projektojnë ribashkimin
  • 2018-11-22

Barcelona dhe Neymar projektojnë ribashkimin

Barcelona nuk ka hequr dorë nga Neymar. Siç raportojnë mediat spanjolle, katalanët janë duke u përgatitur për operacionin që projekton rikthimin e yllit brazilian në Camp Nou. Sipas raportimeve të fundit, mësohet se drejtuesit katalanë kanë qenë në kontakte te vazhdueshme me sulmuesin

Barça ndalon Interin, bie Athletico! Napoli surprizon Paris SG
  • 2018-10-25

Barça ndalon Interin, bie Athletico! Napoli surprizon Paris SG

Mungesa e Lionel Messit nuk e ka penguar Barcelonën të triumfojë 2-0 ndaj Interit në Camp Nou dhe të hedhë një hap të sigurt drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve. Ish futbollisti i Interit, Rafinha, i cili sot zëvendësonte pikërisht Messin e dëmtuar, gjeti golin e parë për katal

Mbrëmje yjesh në Champions, Barça pret Interin, PSG sfidon Napolin
  • 2018-10-24

Mbrëmje yjesh në Champions, Barça pret Interin, PSG sfidon Napolin

Tre ndeshje të mëdha për një mbrëmje kampionësh. UEFA Champions League kompleton raundin e tretë të ndeshjeve në grupe, mbrëmjen e sotme, me 4 grupet e tjera A, B, C, D. Mbi të gjitha spikasin tre supersfida Barcelona-Inter në grupin B, Dortmund-Atletico Madrid në grupin A dhe PSG-Napol

Lorik Cana zbulon të ardhmen: Kërkoj të blej një klub
  • 2018-10-24

Lorik Cana zbulon të ardhmen: Kërkoj të blej një klub

Olimpique Marseille-Lazio, një përballje e veçantë në Europa League sidomos për Lorik Canën, emblemën kuqezi, që në karrierën e tij ka lënë gjurmë te të dyja skuadrat që do të përplasen në Velodrome. Është e pashmangshme prania e tij në sfida të tillë, por edhe interesimi i m

No Pic available
  • 2018-10-20

Rimbaud, ky gjeni!

Arthur Rimbaud, (Rembo), u shfaq vonë në botën e poezisë dhe të kulturës shqiptare. Ai erdhi me vargje tronditëse, vezulluese e magjike. Dhe sapo u shfaq, atë e njohën se ky poet vinte nga universi i gjenisë. E përqafuan njëherësh. E kthyen në mit. Në vitet 20-30 të shekullit të k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama