Rezultate te kerkimit per termin: +Prindrit

Meta: total 259 / total_found 259 / time 0.000 / keyword[0] prindrit / docs[0] 259 / hits[0] 407 /
Disa tekste të shkurtra që prindrit nuk i kuptojnë
  • 2017-06-12

Disa tekste të shkurtra që prindrit nuk i kuptojnë

Sot komunikimi është bërë më i thjeshtë për të gjithë me ndihmën e smart phone-it, tabletit apo edhe lap topit. Përdorues të rregullt të tyre janë edhe fëmijët të cilët për të mbajtur të fshehtë bisedat mes miqëve ndaj prindërve përdorin shkurtime fjalësh dhe shprehjesh. &n

No Pic available
  • 2017-05-16

Vdekja e adoleshentes, Mjeku anestezist: Edhe unë do të vetëvritesha!

Mjekë të shumtë janë solidarizuar me mjekun anestezist Tefik Zhurda, i cili tentoi vetëvrasjen pas vdekjes në sallën e operacionit të 16 vjeçares Blerta Pepa. Mjeku anestezist pranë Qendrës së Traumës, Apostol Vaso shkruan në rrjetet sociale se dhe ai do të bënte të njëjtën gjë

No Pic available
  • 2017-05-10

BOOM: Mungesa e dy pompave mban të kyçura tualetet e shkollës

Emisioni BOOM në RTV Ora News trajtoi mbrëmjen e sotme mungesën e aksesit të nxënësve në tualetet e shkollës 9 vjeçare Njazi Mastori në Sukth. Dhe pse janë rikonstruktuar 3 javë më parë, dyert e tyre janë të kyçura për shkak të mungesës së furnizimit me ujë. Për ti vënë në

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë
  • 2017-02-02

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë

Ne jetojm n nj shoqri t orientuar drejt konsumit, q na shtyn t blejm produkte pr t cilat nuk kemi nevoj, shumica e t cilave jan t mbushura me kimikate t rrezikshme. Njerzimi sht vazhdimisht i ekspozuar ndaj toksinave, t cilat pr fat t keq jan t fshehura mir n t gjitha produktet ushqimore, mjeksore,

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës
  • 2017-01-28

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës

Nga Paul Tedeschini Me dorëzimin e kalasë së Shkodrës në janar 1479, sulltani turk-osman Mehemeti i II Fetihu/Pushtuesi dha urdhen që katedralja katolike (dhe të gjitha kishat e tjera) të këthehet në xhami me emnin Xhamia e Mehmet Fetihut/Pushtuesit. Me datën 23.11.2005 Prof. Pëllumb

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, sex-bomba e amnistisë që fitoi lirinë?
  • 2017-01-15

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, sex-bomba e amnistisë që fitoi lirinë?

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini ka reaguar pas lirimit të Uarda Çotës. Atij i ka bërë përshtypje reagimi i saj pas lirimit dhe ka shkruajtur një mesazh në rrjet. Ergi Dini humbi jetën disa javë më parë pas një aksidenti automobilistik. Reagimi  Amnistia, Uarda Çota dhe

Ish-i përndjekuri politik shpërthen: Kaçi deputet e ne në kurbet, në djall PD e PS
  • 2016-12-21

Ish-i përndjekuri politik shpërthen: Kaçi deputet e ne në kurbet, në djall PD e PS

Kujtim Çekani është një i përndjekur politik në kohën e regjimit komunist. Po të shohësh faqen e tij të rrjetit social facebook do të shohësh dedikime dhe akuza të pafundme kundër regjimit komunist, njerëzve të regjimit. Madje ai shpesh cilëson si shpresë të madhe për këtë