Rezultate te kerkimit per termin: +Prindi

Meta: total 1000 / total_found 1303 / time 0.000 / keyword[0] prindi / docs[0] 1303 / hits[0] 1733 /
Kriza/ Basha mesazh Ramës: Pranvera e ndryshimit nisi, ska më pazare!
  • 2019-04-07

Kriza/ Basha mesazh Ramës: Pranvera e ndryshimit nisi, ska më pazare!

Nga Rrogozhina, ku u ndal sot në takim me qytetarët,  Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh të qartë kryeministri Edi Rama. Duke iu referuar aludimeve për një marrëveshje të re me PS, kreu i PD tha se nuk do të pranojë asnjë Pazar, apo kompromis, përveç atij që kërkojnë protestuesi

No Pic available
  • 2019-02-24

Si të flasim me adoleshentët?

Mosha më e vështirë e komunikimit mes prindërve dhe fëmijëve është ajo e adoleshencës. Rritja e menjëhershme e fëmijëve krijon tension në komunikimin dhe panik tek prindërit. Por gjithnjë ka rrugë për ta bërë më të lehtë këtë bashkëjetesë. Ja disa këshilla për prindërit:

Përdhunimi/ Nëna e një prej djemve: Im bir ska faj, është rëndë! Fajin e ka nëna e 13-vjeçares
  • 2019-02-08

Përdhunimi/ Nëna e një prej djemve: Im bir ska faj, është rëndë! Fajin e ka nëna e 13-vjeçares

Përdhunimi i 13-vjeçares në Kavajë nga një grup djemsh, po ashtu minorenë, duke e shantazhuar ka tronditur opinion kombëtar. Por nëna e një prej djemve të arrestuar, më i madhi prej tyre, një 16-vjeçar, e intervistuar nga Open i ka mohuar akuzat që djali i saj të ketë kryer marrëdh

Përdhunimi/ Spiropali u çon porosinë e Ramës, flasin prindërit e 13-vjeçares (VIDEO)
  • 2019-02-08

Përdhunimi/ Spiropali u çon porosinë e Ramës, flasin prindërit e 13-vjeçares (VIDEO)

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka qenë një nga politikanet e përfshira më fortë nga PS në debatin me ish-kryeministrin Sali Berisha për ngjarjen e Kavajës, ku u përdhunua një 13-vjeçare. Spiropali ka shkuar sot në familjen e të miturës me të ci

Ku ka shkuar gjyshi? Si tiu shpjegojmë fëmijëve pikëllimin!
  • 2019-01-25

Ku ka shkuar gjyshi? Si tiu shpjegojmë fëmijëve pikëllimin!

Në jetën e shumë fëmijëve, mund të vijë momenti që mund të përballen me një humbje. Ku ka shkuar gjyshi? Kur do të kthehet? Edhe më e vështirë është gjetja e fjalëve të duhura kur mungon një prind. Përgjigjja në mënyrë të përshtatshme dhe jo traumatike nuk është e lehtë,

Skandal në shkollën Avni Rustemi, nxënësit dehen gjatë ekskursionit
  • 2018-12-21

Skandal në shkollën Avni Rustemi, nxënësit dehen gjatë ekskursionit

Skandal me nxënës të shkollës nëntë vjeçare Avni Rustemi në Tiranë. Nxëënsit e klasës së 8 A të kësaj shkolle, teksa kanë qenë në një ekskursion të organizuar nga mësuesja e tyre kujdestare Albana Vathi, kanë konsumuar sasi të mëdha alkooli në prani të mësueses së tyre

Rama takon studentët e Arkitekturës, disa ikin të revoltuar
  • 2018-12-20

Rama takon studentët e Arkitekturës, disa ikin të revoltuar

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me studentët tek Arkitektura, duke theksuar se për një pjesë të shqetësimeve të studentëve është i stafeve akademike. Rama ka nisur të debatojë menjëherë me studentët, duke i thënë se nuk ka më qofte ke daja…. Por ata kanë kundër